Hükümlüler şehitliklerin bakımını üstlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hükümlüler şehitliklerin bakımını üstlendi
Adalet Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda Nazilli’de denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler şehitliklerin bakım ve onarımını yaptı. Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, çalışmanın sistemli bir şekilde devam edeceğini açıkladı.

Adalet Bakanlığı’nın denetimli serbestlikten faydalanan hükümlülerin şehitliklerin bakım onarım ve ağaçlandırma çalışmalarına katılmaları talimatı üzerine Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Nazilli Başsavcılığı önderliğinde denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler Eğriboyun Mezarlığı’nda bulunan şehitlikte temizlik, bakım ve ağaçlandırma çalışması yaptı. Çalışmayı tanıtmak üzere Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu ve Nazilli Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, şehitlikte basın açıklaması yaptı. 

SİSTEMLİ OLARAK DEVAM EDECEK

Müdür Ahmet Ahlatoğlu şehitlerin arkalarında gözü yaşlı yakınlarını bırakarak özgürce yaşamamız için vatanı emanet ettiklerini belirterek, “Bize düşen elimizden geldiğince bu emanete sahip çıkmak, şehitlerimizin aziz hatırlarını yad edebilmek. Denetimli serbestlik kapsamında var olan ücretsiz çalışma yükümlülüğü kapsamında bakanlığın da talimatı gereği bu güzel çalışmayı yapmaya karar verdik. Başsavcımız önderliğinde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile iş birliği içinde sistemli olarak bu çalışmayı devam ettirmek istiyoruz” dedi. 

“MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK”

Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş ise sözlerine İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine adlı şiirinde geçen, “Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana... Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana” dizesini hatırlatarak başladı. “Biz de şehitlerimiz için ne yapsak yetersiz kalır” diyen Dönertaş, çalışma hakkında şu bilgileri verdi: “Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimize vefa borcumuzu göstermek adına tertip edilen programların dahilinde bugün tüm şehitlerimiz için kabirlerin bakımını, temizliğini yaptık, gerekli yerlere ağaç diktik. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, tüm terör örgütleriyle mücadelemizin sonuna kadar devam edeceğini ifade etmek istiyorum.” 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Nazilli Kaymakamlığı'nda 'Açık Kapı' hizmeti başladıÖnceki Haber

Nazilli Kaymakamlığı'nda 'Açık Kapı' hiz...

Kore Gazisi askeri törenle sonsuzluğa uğurlandıSonraki Haber

Kore Gazisi askeri törenle sonsuzluğa uğ...

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!