İYİ Partili Kural’dan kayyum açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İYİ Partili Kural’dan kayyum açıklaması
İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, Diyarbakır, Mardin ve Van’da Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanması konusunda basın açıklaması yaptı.

Terörle mücadelede konusunda kararlı oldukları kadar "Hukukun Üstünlüğü" ve "Hukuk Devleti" ilkelerini korumak konusunda da kararlı olduklarını ifade eden Durmuş Kural, “Devletimizin nasıl ve hangi bedeller ödenerek kurulduğunu bilen, hangi bedelleri ödeyerek milletimiz, devletimizi bir ve beraber ayakta tuttuğumuzun idrakinde olan bir parti olarak; terörden medet uman, öven, seven, metheden, birliğimizi dirliğimizi bozan hiçbir eyleme bu aziz vatanda müsamaha gösterilmemesi gerektiğine inanıyoruz” sözleriyle partisinin terör konusundaki tutumunu vurguladı. 

“YAPILANLAR AÇIKLANMAYA MUHTAÇ”

Demokrasi ve hukukun, millet iradesinin tecelli etmesinin en önemli aracı ve teminatı olduğuna dikkat çeken Başkan Kural, “Ancak seçilmiş olmak, seçilenlere suç işlemek ve hukuka uymamak imtiyazı tanımaz. Teröre ve teröre destek verenlere gerekli ceza verilmeli fakat bu süreçte alınan idari kararlar ve yapılan idari işlemler doğruluk karinesi ile devlete ve hukuka olan itimadı sarsmamalıdır. Eğer bazı Belediye Başkanlarının görevden alınmasına sebep olan olaylar son beş ay içerisinde gerçekleşmiş ise; bunu somut ve hukuki argümanlar ile halka açıklamak iktidarın görevidir. İyi hâl kağıdı verdiğiniz, seçmen listelerinde ilan ettiğiniz, seçimde propaganda fırsatı tanıdığınız malum adayların kazananlarına mazbata verip dört ay sonra görevden uzaklaştırma iradenizi milletimize izah etmek mesuliyeti bizzat iktidarındır” diyerek uygulamanın yargıya dayanmadığını söyledi. 

SAMİMİYETSİZLİK İMASINDA BULUNDU

23 Haziran İstanbul seçimlerinde terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi kanalına çıkarıldığını hatırlatan Durmuş Kural, “Öcalan ve kardeşini bizzat Cumhur İttifakı'nın bir parçası olarak kullanma teşebbüsü, bugün yaptığınız işi anlamsızlaştırmaktadır. Öcalan kardeşleri son seçimde meşru bir aktör olarak kullanma teşebbüsü, 1984'ten beri PKK ile yürütülen terör mücadelesinde bizzat yöneticiler tarafından oluşturulan en büyük zafiyet ve kırılmadır” sözleriyle hükümet yetkililerine samimiyetsizlik imasında bulundu. 

“YENİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI GEREKLİ” 

Durmuş Kural basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Biz İYİ Parti olarak, ülkemizin bugününe ve geleceğine sahip çıkmak amacıyla sorumlulukla hareket etmek durumundayız. Bu anlayışla Türkiye'de, devletimizin ve milletimizin hukukunun üstünlüğünün teminatı altında yüksek kaliteli bir demokrasi ve güçlü bir ekonomi ile dünyayla rekabet edebilecek bir düzeye erişmesi için alın teri dökeceğiz. Ülkemizde her geçen gün yaşanmakta olan hadiseler, bize kendimizden başka tutunacak hiçbir dalımızın olmadığını ihbar etmektedir. 82 milyonu birbirine kardeş, bir ve beraber edecek yeni bir yönetim anlayışı devlete ve millete hizmeti devralmalıdır. İYİ Parti, böyle bir hedefi gerçekleştirmek için hazır olup, bu yönde çaba göstermektedir.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Başkan Özcan’dan Naz-Naz’a moral kahvaltısıÖnceki Haber

Başkan Özcan’dan Naz-Naz’a moral kahvalt...

Nazilli Belediye Meydanı pırıl pırıl oldu Sonraki Haber

Nazilli Belediye Meydanı pırıl pırıl old...

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!