KAFA, YKS’de çıkan matematik sorularını değerlendirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KAFA, YKS’de çıkan matematik sorularını değerlendirdi
KAFA Matematik Atölyesi, 15-16 Haziran’da 2 basamaklı olarak yapılan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nda (YKS) çıkan matematik soruları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Atölyenin Kurucu Müdürü İsmail Engin ve Ersin Koçarlı, soruların zor ve zaman alıcı olduğunu aktardı.  

Nazilli’de matematik eğitimine farklı bir bakış, yaklaşım ve yeni bir heyecan katan KAFA Matematik Atölyesi, YKS’de çıkan matematik sorularını uzman kadrosuyla değerlendirdi. Kurucu Müdür İsmail Engin ve Ersin Koçarlı, konuyla ilgili genel bir değerlendirme yaptı. Çıkan soruların tamamına yakının hikayelendirilmiş paragraflara dayalı sorulardan oluştuğunu dile getiren Koçarlı ve Engin, “KAFA Matematik Atölyesi öğretmenleri olarak yapmış olduğumuz değerlendirme neticesinde 15-16 Haziran’da 2 basamaklı olarak uygulanan YKS’de, matematik testlerinin belirleyici rol oynadığı görülmüştür. Temel yeterlilik testinde sorulan 120 sorudan 40 tanesini kapsayan matematik testinin tamamına yakını hikayelendirilmiş paragraflara dayalı sorulardan oluşmaktaydı. Bu yüzden zaman alıcı sorulardı. Bu da beklediğimiz bir durumdu. Sorular geçen yıldaki sorulara benziyordu. Sadece bir miktar daha zor olduğunu gördük. Zamanı iyi kullanan, hızlı okuyan ve çok soru çözen öğrencinin başarılı olacağını düşünüyoruz. Sorulardan da 1 tanesi hatalıdır” diye konuştu. 
  “BİLGİYE DAYALI BİR SINAV”
  "Konulara hakim öğrencilerin başarılı olacağı bir sınavdı" diyen Engin ve Koçarlı, “Alan Yeterlilik Testi'nde de matematikte 40 soru vardı. Diğer yıllara göre zor diyebileceğimiz bir sınavdı. Beklediğimiz gibi bilgiye dayalı bir sınav olup birden fazla bilgi içeren sorular sorulmuştur. 12. sınıf kazanımları ağırlıktaydı. Konulara hakim öğrencilerin başarılı olacağı bir sınavdı” ifadelerini kullandı. 
  “OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER MUTLU ETTİ”
  Engin ve Koçarlı, değerlendirmelerinin sonunda şunları aktardı: “Öğrencilerimizden olumlu dönüşler almak bizi ayrıca mutlu etti. Aynı ilke ve artan azimle çalışmaya, Nazilli ve Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz.”  

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Karne hediyelerini Başkan Özcan’dan aldılarÖnceki Haber

Karne hediyelerini Başkan Özcan’dan aldı...

CHP’li Alptekin’in dayısı, son yolculuğuna uğurlandı Sonraki Haber

CHP’li Alptekin’in dayısı, son yolculuğu...

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!