Kahramanmaraş’ta Aydın zeytinyağına yoğun ilgi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kahramanmaraş’ta Aydın zeytinyağına yoğun ilgi
Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan ikinci etap Tadım ve Tanıtım faaliyetlerinin beşincisi, Kahramanmaraş Piazza AVM’de ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen katılım sağladı.

Aydın Ticaret Borsası heyetine geçmiş dönem Kahramanmaraş Ticaret Borsası başkanlığı görevinde bulunan Mahmut Arıkan eşlik etti.

HEM TATTILAR, HEM DE TANIDILAR

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinin beşincisini Kahramanmaraş Piazza AVM’de gerçekleştirdiklerini belirterek, “İki gün süren etkinliğimizde bin ziyaretçiye, Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları Gülsün Bulut ve Celil Oruç tarafından birebir ‘doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği’ tadım yaptırılarak anlatıldı. Tanıtım faaliyetleri ile, tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler. Etkinliğimiz ile tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya, bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılmasına katkıda bulunulacaktır. Tadım ile zeytinyağının değerlendirmesini yapan tüketiciler zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilinçlendiği için tağşişe yönelim azalacaktır” dedi. Fevzi Çondur, Kahramanmaraş etkinliğinde kendilerine destek veren, Kahramanmaraş Ticaret Borsası geçmiş dönem başkanı Mahmut Arıkan’a ve Piazza AVM yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Gece yarısı çıkan yangın mahalleliyi korkuttu Önceki Haber

Gece yarısı çıkan yangın mahalleliyi kor...

İŞKUR, Bozdoğanlıların ayağına gittiSonraki Haber

İŞKUR, Bozdoğanlıların ayağına gitti

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!