Kahramanmaraş’ta Aydın zeytinyağına yoğun ilgi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kahramanmaraş’ta Aydın zeytinyağına yoğun ilgi
Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan ikinci etap Tadım ve Tanıtım faaliyetlerinin beşincisi, Kahramanmaraş Piazza AVM’de ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen katılım sağladı.

Aydın Ticaret Borsası heyetine geçmiş dönem Kahramanmaraş Ticaret Borsası başkanlığı görevinde bulunan Mahmut Arıkan eşlik etti.

HEM TATTILAR, HEM DE TANIDILAR

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinin beşincisini Kahramanmaraş Piazza AVM’de gerçekleştirdiklerini belirterek, “İki gün süren etkinliğimizde bin ziyaretçiye, Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları Gülsün Bulut ve Celil Oruç tarafından birebir ‘doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği’ tadım yaptırılarak anlatıldı. Tanıtım faaliyetleri ile, tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler. Etkinliğimiz ile tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya, bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılmasına katkıda bulunulacaktır. Tadım ile zeytinyağının değerlendirmesini yapan tüketiciler zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilinçlendiği için tağşişe yönelim azalacaktır” dedi. Fevzi Çondur, Kahramanmaraş etkinliğinde kendilerine destek veren, Kahramanmaraş Ticaret Borsası geçmiş dönem başkanı Mahmut Arıkan’a ve Piazza AVM yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Gece yarısı çıkan yangın mahalleliyi korkuttu Önceki Haber

Gece yarısı çıkan yangın mahalleliyi kor...

İŞKUR, Bozdoğanlıların ayağına gittiSonraki Haber

İŞKUR, Bozdoğanlıların ayağına gitti

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!