Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladı
Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Kerem Tunçbilek’i, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan ödüllendirdi.

LGS’de tüm soruları yanıtlayarak 500 tam puanla Türkiye birincisi olan Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kerem Tunçbilek, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan tarafından makamlarında ağırlandı. Ziyaretler sırasında Türkiye birincisi Tunçbilek’e babası Yusuf Tunçbilek, annesi Aylin Tunçbilek, kardeşi Ömer Tunbilek ve Nazilli Bahçeşehir Koleji Müdürü Kaan Başarır eşlik etti. İlk olarak başarılı öğrenci Kerem Tunçbilek’i, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan ağırladı. Kerem Tunçbilek’i ve ailesini tebrik eden Dağaşan, küçük altın hediye etti. Daha sonra Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, makamında Tunçbilek ailesini misafir etti. Küçük de hayatında başarılar dilediği Tunçbilek'e saat hediye etti.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER”

Milli eğitimin temel amaçlarından bir tanesinin akademik başarıyı yakalamak ve sağlamak olduğunu ifade eden Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, “Aynı zamanda memleketimize, milletimize ve insanlığa faydalı insan yetiştirebilmek önem taşıyor. Kerem, LGS sınavında Türkiye birincisi olan çocuklarımızdan bir tanesi. Kendisini, ailesini, okulunu, milli eğitim camiamızı hepsini tebrik ediyorum. Memlekete, millete faydalı bir birey olarak da yetişeceğini ümit ediyor ve inanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler” ifadelerini kullandı.

“KİTAP OKUYUN, DÜZENLİ ÇALIŞIN”

Başarısının sırlarından bahseden Kerem Tunçbilek ise, “Sınavda başarıyı yakalamanın yolu kitap okumaktan ve düzenli çalışmadan geçiyor. Sınava girecek arkadaşlara tavsiyem kitap okuyun, düzenli çalışın, ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Bana destek olan herkese teşekkür ederim. Mühendis olmayı hedefliyorum” dedi. Oğlunun başarısında emeği geçen herkese teşekkür eden baba avukat Yusuf Tunçbilek, “Okul idarecilerimiz, okul öğretmenlerimiz, özellikle de annemize çok teşekkür ederiz. Hepsi bir bütün olunca başarıyı getiriyor. Kerem çok çalıştı, okulda öğretmenlerinin katkıları sayesinde bugün elde ettiği başarıya ulaştık” şeklinde konuştu.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Nazilli’de millet bahçesi kararına tepkiÖnceki Haber

Nazilli’de millet bahçesi kararına tepki

Emekliler gününde buruk kutlamaSonraki Haber

Emekliler gününde buruk kutlama

Yorum Yazın

Nazilli’de yağmur hayatı olumsuz etkiledi
Millet İttifakı Doğu Bölgesi Koordinasyon toplantısı yapıldı
Melisa öğretmen şiir kategorisinde yarışacak
Şehit polisin annesi ebediyete uğurlandı
Aydın inciri Somali’ye umut oldu
KAR-YAK Madencilik törenle açıldı
İYİ Partililerden can dostlara mama ve su
Naz-Naz transferde hız kesmiyor
Başkanlar kurulunda önemli karalar alındı
British Town Dil ve Bemar Kariyer Okulları Kamu-Sen’le eğitim protokolü imzaladı

Başka haber bulunmuyor!