Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü
Aydın’da bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan kedinin bakımını üstlenen hayvansever Şenay Hastaoğlu Tekinbaş, ‘Paşa’ adını verdiği kediyi iki hafta boyunca adeta bebek gibi bakarak sağlığına kavuşturdu. 

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan Şenay Hastaoğlu Tekinbaş, 13 Haziran günü akşamı Zafer Meydanı’nda bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan kedinin can kurtarıcısı oldu. Kaza haberinin ardından kedinin sağlığına kavuşması için Tekinbaş, adeta seferberlik başlattı. Ölmek üzere olan kedinin bakımını üstlenen Tekinbaş, kediyi İzmir’de bir kliniğe götürdü. Klinikteki tedavinin ardından Tekinbaş, evinde kediye adeta bebek gibi baktı.
  YUVA ARANIYOR
  Kediye ‘Paşa’ ismini veren Tekinbaş, kedinin yanından bir an olsun bile ayrılmadı. Tüm vaktini Paşa’ya ayıran Tekinbaş, yaklaşık iki haftalık tedavi sürecinin ardından kediyi sağlığına kavuşturdu. Kazadan dolayı kedinin büyük yaralar aldığını kaydeden Tekinbaş, “Paşa’nın iyileşmesi için büyük çaba harcadım. İki haftalık yoğun tedavi süremizin ardından kedimiz artık ölüm tehlikesini atlattı. Şu an durumu gayet iyi. Paşa’ya şu an yuva arıyoruz. Yapacağımız tespitlerin ardından en doğru kişiye kediyi vereceğiz. Bir hayvanın daha sağlığına kavuşmasını sağladığım için mutlu ve gururluyum” dedi. Toplum olarak hayvanlara karşı sorumluluklarının olduğunu ifade eden Tekinbaş, “Allah’ın bize emaneti olan hayvanlara sahip çıkmalıyız. Hayvanlara hak ettiği bir yaşamı sağlamamız gerekiyor. Tüm canlılara olduğu gibi hayvanlara da zulmetmeyelim. Toplum olarak hayvanlara karşı daha duyarlı olalım” diye konuştu. 

 

Kaynak:AYDIN SES GAZETESİ

Anahtar Kelimeler:
Başkan Özcan, asfaltlama çalışmalarını incelediÖnceki Haber

Başkan Özcan, asfaltlama çalışmalarını i...

Birincilik, düzenli çalışmayla geldi Sonraki Haber

Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!