Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kazada yaralanan kediyi hayata döndürdü
Aydın’da bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan kedinin bakımını üstlenen hayvansever Şenay Hastaoğlu Tekinbaş, ‘Paşa’ adını verdiği kediyi iki hafta boyunca adeta bebek gibi bakarak sağlığına kavuşturdu. 

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan Şenay Hastaoğlu Tekinbaş, 13 Haziran günü akşamı Zafer Meydanı’nda bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan kedinin can kurtarıcısı oldu. Kaza haberinin ardından kedinin sağlığına kavuşması için Tekinbaş, adeta seferberlik başlattı. Ölmek üzere olan kedinin bakımını üstlenen Tekinbaş, kediyi İzmir’de bir kliniğe götürdü. Klinikteki tedavinin ardından Tekinbaş, evinde kediye adeta bebek gibi baktı.
  YUVA ARANIYOR
  Kediye ‘Paşa’ ismini veren Tekinbaş, kedinin yanından bir an olsun bile ayrılmadı. Tüm vaktini Paşa’ya ayıran Tekinbaş, yaklaşık iki haftalık tedavi sürecinin ardından kediyi sağlığına kavuşturdu. Kazadan dolayı kedinin büyük yaralar aldığını kaydeden Tekinbaş, “Paşa’nın iyileşmesi için büyük çaba harcadım. İki haftalık yoğun tedavi süremizin ardından kedimiz artık ölüm tehlikesini atlattı. Şu an durumu gayet iyi. Paşa’ya şu an yuva arıyoruz. Yapacağımız tespitlerin ardından en doğru kişiye kediyi vereceğiz. Bir hayvanın daha sağlığına kavuşmasını sağladığım için mutlu ve gururluyum” dedi. Toplum olarak hayvanlara karşı sorumluluklarının olduğunu ifade eden Tekinbaş, “Allah’ın bize emaneti olan hayvanlara sahip çıkmalıyız. Hayvanlara hak ettiği bir yaşamı sağlamamız gerekiyor. Tüm canlılara olduğu gibi hayvanlara da zulmetmeyelim. Toplum olarak hayvanlara karşı daha duyarlı olalım” diye konuştu. 

 

Kaynak:AYDIN SES GAZETESİ

Anahtar Kelimeler:
Başkan Özcan, asfaltlama çalışmalarını incelediÖnceki Haber

Başkan Özcan, asfaltlama çalışmalarını i...

Birincilik, düzenli çalışmayla geldi Sonraki Haber

Birincilik, düzenli çalışmayla geldi 

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!