ÖRKOOP

Kızılay Nazilli Şubesi yeniden açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kızılay Nazilli Şubesi yeniden açıldı
Geçtiğimiz yıllarda kapatılan Türk Kızılay Derneği Nazilli Şubesi yeniden açıldı. Yeni yönetimle birlikte Türk Kızılay Derneği Nazilli Şube Başkanlığı görevine Mevlüt Günay getirildi.  
AKGÜL OFSET

Türk Kızılay Derneği Nazilli Şubesi, geçtiğimiz yıllarda genel merkezin kararıyla kapatılmıştı. Türkiye genelinde 700 olan ilçe şube sayılarını azaltma yönünde çalışma yapan Türk Kızılay Derneği, bu çerçevede Nazilli şubesini de kapatmıştı. Yapılan girişimler sonucunda Türk Kızılay Derneği Nazilli Şubesi, Mevlüt Günay başkanlığında 5 kişilik kurucular kurulu tarafından tasdiklenerek tekrar hizmete girdi. 
  “DEPOYA İHTİYAÇ VAR”
  Vatandaşlara hizmet için Nazilli Şubesini tekrar açtıklarını ifade eden Günay, “Ramazan'ın son günlerinde yönetim kurulu kurucular kurulu tasdiklendi.  Daha sonra da derneklerle ilgili başvurularımız tamamlandı. Yönetimimiz ben Başkan Mevlüt Günay, İkinci başkan İnşaat Mühendisi Necmi İsenlik, Mali Müşavir Enes Balak, Doktor Barboros Küçükoğlu ve Vaiz Mehmet Marangoz'dan oluştu. İlk olarak Ramazan'ın son günlerinde bir bağışçı tarafından bağışlanan Ramazan kolilerini ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dağıttık. Nazilli’de bir depoya ihtiyacımız var" diye konuştu.  
  “KAN EN BÜYÜK İHTİYAÇ”
  İlçeye bir kan merkezi kazandırmak istediklerini de dile getiren Başkan Günay, “Başarabilirsek kan merkezi yapmak için çalışıyoruz. Kan çok önemli konu, özellikle de yaz aylarında kan bağışı azalıyor. Halkımızı kan vererek bir can kurtarmaya çağırıyoruz. Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17.00’den gece saat 23.00’e kadar kan alınıyor. Kan en büyük ihtiyaç. Bir gün size de ihtiyaç olabilir” şeklinde konuştu.  
  “KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ”
  Vatandaşlardan yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban bağışlarını beklediklerini belirten Mevlüt Günay, “Yurt içi 850 TL, yurt dışı 725 TL. Bağışın ardından hemen bağış makbuzunu veriyoruz. Halkımızdan bağış konusunda duyarlılık bekliyoruz. Kızılay bir köprüdür, hayır sahipleriyle ihtiyacı olanlar arasında köprü kuruyoruz. Bu bir gönüllük işidir. Bu kurumda hiç kimsenin maaşı yoktur. Bütün masraflarımızı cebimizden karşılıyoruz. Bir afet veya olayda en büyük destek Kızılay’dandır, unutmayalım” ifadelerini kullandı.     


 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Kılavuzlar dinlenme yerine kavuşuyorÖnceki Haber

Kılavuzlar dinlenme yerine kavuşuyor

Spor Yasası'ndaki değişiklikler anlatıldıSonraki Haber

Spor Yasası'ndaki değişiklikler anlatıld...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!