ÖRKOOP

Kraliyet ordusu askeri gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kraliyet ordusu askeri gözyaşlarıyla uğurlandı
Hollanda’da geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden Hollanda Kraliyet Ordusu askeri Nazillili Çetin Övgün (28) Koca Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Eğriboyun Mezarlığı’na defnedildi.
AKGÜL OFSET

Nazillili gurbetçi bir ailenin oğlu olan 28 yaşındaki Çetin Övgün Hollanda Kraliyet Ordusu’nda görev yapıyordu. Övgün, Hollada’nın Uadem ve Vekhel şehri arasında motosikletiyle seyir halinde iken atar damar (aort) damarının yırtılarak dengesini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı. Hemen hastaneye kaldırılan talihsiz genç kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kraliyet Ordusunda tek Türk Hollanda askeri olarak çalışan ve meslektaşları tarafından çok sevilen Çetin Övgün için ilk tören Hollanda da görev aldığı birlikte yapıldı. 

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Çetin Övgün, birliğinde düzenlenen askeri törenin ardından gözyaşları içinde Türkiye’ye gönderildi. Hollanda da komutanları ve mesai arkadaşları tarafından çok sevilen Çetin Övgün için yapılan törende gözyaşları sel oldu. Övgün’ünün Hollanda’da ki cenaze törenine mesai arkadaşları ve üstleri eksiksiz katıldı. Mesleğinde yeteneği sayesinde hızla yükselen Çetin Övgün Hollanda Kraliyet Ordusu’nda Hava Arama Timinde görev yapan tek Türk askeriydi. 

DEDESİYLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI 

Nazilli Koca Cami’de Çetin Övgün için düzenlenen cenaze namazında babası İhsan Övgün ve annesi Melek Övgün taziyeleri kabul etti. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından helallik alınarak ailesi ve sevenleri tarafından omuzlara alınarak cenaze arabasına konan Övgün, gözyaşları içinde Eğriboyun Mezarlığında toprağa verildi. Yıllar önce ölen dedesiyle aynı adı taşıyan Çetin Övgün’ün ölüm tarihlerinin de aynı güne denk gelmesi acı bir tesadüf olarak ailenin üzüntüsünü bir kat daha artırdı. Dede Çetin Övgün de 35 yaşında kalp krizine yenik düşerek yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Kurbanlık fiyatları açıklandıÖnceki Haber

Kurbanlık fiyatları açıklandı

Naz-Naz kuvvet topluyorSonraki Haber

Naz-Naz kuvvet topluyor

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!