Kuaförlerden 'paket uygulama' isyanı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuaförlerden 'paket uygulama' isyanı
Yaz dönemiyle birlikte düğün sezonu da başlarken, düğün salonlarının paket uygulamaları kuaförleri sıkıntıya soktu. Paket uygulaması nedeniyle işlerinin düştüğünü dile getiren kuaförler, Nazilli Berberler Odası'nın sıkıntıya çözüm üretmesini bekliyor.

Yaz sezonunun başlamasıyla çok talep gören kuaförler bugünlerde dertli. Düğün salonlarının gelin saçı yapımını da pakete dahil etmesi ile kuaförler, işlerinin düşmesinden şikayet ediyor. Gelin saçı Nazilli Berberler Odası dağıttığı fiyat tarifelerinde 400 TL iken, düğün salonlarının paketlerinde ise 150-200 olduğu ifade ediliyor. Kuaförler yetkililerden bir an önce paket uygulamasına el atmasını isterken, işlerdeki düşüş nedeniyle sıkıntılı günler yaşadıklarını ifade ediyor. 

“MESLEĞİMİZİ BU KADAR DÜŞÜRMESİNLER”

Herkesin cebini düşündüğünü dile getiren kuaförlerden Bahadır Avcıoğlu, “Eski düğün sezonlarında 50 gelin başı yapıyorsak, şu anda 20’ye düştü. Sezonumuz zaten 4 ay, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül. Fiyat sıkıntımız çok fazla. Tarifeye uyan yok, gelin başları 300’den başlıyor, 600 TL’ye kadar çıkıyor. 100 TL gelin başı yapan arkadaşlar varmış. Mesleğimizi bu kadar düşürmesinler. Müşteri de kendince haklı, ucuz diye gidiyor ama ne kadar memnun kalıyorlar onlara sormak gerekir. Ama herkes kendi cebini düşünüyor. Odamızdan ve yetkililerden bir çalışma istiyoruz" dedi. 

“BU ADALETLİ DEĞİL”

Ekonomik kriz nedeniyle işlerinin çok düştüğünü ifade eden Sedat İkiz, “Bir de düğün salonlarının uyguladığı paket programlardan dolayı işler tamamen düştü. Hiç olmazsa yine meslektaşlarımız hiç yoksa 15-20 gelin saçı yapardı. Bu paketlerden sonra sezonu hiç gelin yapmadan bitiren arkadaşlarımız var. Bu adaletli değil. Göründüğüne göre oda başkanımızın da bu konuda hiçbir girişimi yok. Yapsaydı bir çözüm bulunurdu. Bizim liste fiyatımız 400 TL, pakette 150-200 TL’dir. Vatandaşımıza da uygun geliyor. Bu işlere el atılmazsa bu işler düzelmez. Geçen yıldan bu yana sıkıntı devam ediyor. Benim geçen sezon 15-20 kaporasını alıp randevu yaptığım iş sırf bu paketler yüzünden iptal oldu. Bu sezon zaten iş yok” şeklinde konuştu. 

“MUMLA ARIYORUZ”

Sezonun önceki senelere göre çok kötü geçtiğini dile getiren Rıza Can, şunları kaydetti: “Her sene daha kötüye gidiyor. Paket işi bizim işlere daha ket vurdu. Her sene bunu yaşıyoruz. 20-30 gelin başı yaparken şimdi mumla arıyoruz. Ekonomi düzelene kadar işlerimizin düzeleceğini düşünmüyorum. Odamızın da bu paket işlerine bir el atması gerekir.” 

“SEZON İYİ GEÇMİYOR”

Paket işinin bütün meslektaşlarının işini engellediğini dile getiren Mehmet Yaka, “Kimsenin seçenek hakkı kalmıyor. Paketin içinde olması ve ucuz olması nedeniyle vatandaşlarımız da oraya yöneliyor. Saçın iyi, kötü olunduğunu çok önemsemiyorlar. Sezon iyi geçmiyor. Eskiden 60-70 tane gelin başı yaparken, şimdi 20 taneyi geçmiyor” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Kaymakam Kurt, şehit ailesini yalnız bırakmadıÖnceki Haber

Kaymakam Kurt, şehit ailesini yalnız bır...

Gelinlerin yeni gözdesi conakers ayakkabıSonraki Haber

Gelinlerin yeni gözdesi conakers ayakkab...

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!