ÖRKOOP

Kuyucaklı çiftçiler sürek avı yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucaklı çiftçiler sürek avı yaptı
Kuyucak Ziraat Odası ve Kuyucak Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nın iş birliğinde, tarımsal ürünlere zarar veren domuzlara karşı sürek avı yapıldı.   
AKGÜL OFSET

Konu ile ilgili açıklama yapan Kuyucak Ziraat Odası Başkanı Abdullah Sevgi, ilçede tarım alanlarına büyük zarar veren yaban domuzları için Doğal Hayatı Koruma Müdürlüğü’nden resmi izinleri alıp Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı iş birliğinde sürek avı yaparak mücadele ettiklerini belirterek, “Bilindiği üzere bölgemizde doğal hiçbir düşmanı olmayan yaban domuzları kontrolsüz bir şekilde çoğalmakta, büyük emekler vererek yetiştirmeye çalıştığımız tarımsal ürünlerimize ve arazilerimize büyük zararlar vermektedir. Kuyucak Ziraat Odası Başkanlığı olarak başlattığımız bu zararlının kontrol altına alınma girişimimiz domuz zararlısının en çok görüldüğü yerlerde sürek avı yapılarak başlatılmıştır” dedi.
  “BİREYSEL MÜCADELE YETERSİZ KALIYOR”
  Domuz zararlısının içinde bulunduğumuz dönemde  özellikle mısır ekilen alanlarda büyük zararlara yol açtığını, bu zararlı ile bireysel mücadelenin yetersiz kaldığı için sürek avı ile destekler mahiyette yapılmasının daha iyi olduğunu  ifade eden Başkan Sevgi, “Sürek avları rastgele değil, gerekli izinler ve önlemler alınarak, bu konuda uzman ekip ve avcılarla beraber yapılmalıdır. İlçemiz tarım alanlarına çok büyük zarar veren yaban domuzları popülasyonunu azaltmak adına, her zaman çiftçilerimizi ve tarım arazilerini korumak için gerekenler yapılacaktır” diye konuştu. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

İYİ Parti’li Kural iddiaları yalanladı Önceki Haber

İYİ Parti’li Kural iddiaları yalanladı 

Yenipazarlı voleybolcuların yüzü gülüyor Sonraki Haber

Yenipazarlı voleybolcuların yüzü gülüyor...

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!