Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Kuyucak’a bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde ailesinden kalan bahçelerden elde ettiği incir ve zeytini tüm dünyaya pazarlamak isteyen Müşerref Karakaş, markalaşma yolunda ilk adımını attı. Karakaş egeyoreselurunler.com sitesiyle ürünlerini tüm dünyanın beğenisine sundu.

Kuyucak’a bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde çiftçi bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Müşerref Karakaş, çocukluğundan bu yana ailesine ait incir ve zeytin bahçelerinde çalıştı ancak 2002 yılında yaşadığı bir facianın ardından 100 dönümlük arazinin bakımını annesi ile birlikte üstlenmek zorunda kaldı. Henüz 16 yaşındayken babası ve erkek kardeşinin aynı kazada kaybeden Müşerref Karakaş annesiyle birlikte ailesinden kalan mirasa sahip çıkarak bugün 3 çocuk annesi bir kadın olmasına rağmen halen bahçelerinde yetişen incir ve zeytinle bizzat ilgileniyor.
MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
Müşerref Karakaş, ailesinden kalan incir ve zeytin bahçelerinden elde ettiği ürünlerin bugüne kadar küçük çaptaki bir alanda satışını yaptı ancak artık bir dünya markası olma yolunda çalışmalara başladı. İlk olarak bir internet sitesi açmak isteyen girişimci kadın, dijital bir reklam ajansı olan ‘adüburada.com’un kurucusu Tuğkan Koç ile ortak tanıdıkları vasıtasıyla tanıştı. Tuğkan Koç’un yardımlarıyla internet üzerinden satış yapmak için ilk adımı atan Karakaş, kendi bahçesinden elde ettiği tüm ürünlerin bulunduğu geyoreselurunler.com sitesini kurdurdu.
“AMACIM GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAK”
Küçük yaşlardan bu bu yana traktör kullandığını ve bahçe işleriyle uğraştığını belirten Müşerref Karakaş, “Ben hiperaktif bir kadınım ve insanlarla iletişim kurmayı çok seviyorum. Yazın hasat zamanı olduğunda çok yoğun geçiyor ama kışın pek işim olmuyor. Bu zamanı değerlendirmek için işimi büyütmek istiyorum. Eşimin de desteğiyle üç çocuğum olmasına rağmen ailemden kalan 100 dönümlük araziyi işliyorum. Amacım ürünlerimi daha geniş kesimlere ulaştırmak” diye konuştu.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı Önceki Haber

Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı Sonraki Haber

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!