ÖRKOOP

Kuyucak’ta  15 Temmuz şehit ve gazileri anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak’ta  15 Temmuz şehit ve gazileri anıldı
Kuyucak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kapsamında bir dizi program düzenlendi. Programlarda birlik beraberlik mesajları verildi.
AKGÜL OFSET

Kuyucak’taki 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü etkinlikleri Şehitlik Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başladı. Programa Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Şehit Bahri Uçuş’un ailesi, belediye meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ, Gaziler, kurum müdürleri katıldı. Kuyucaklı Şehit  Astsubay Bahri Uçuş’un kabri ziyareti ile devam eden etkinlikte tüm şehitler için dua edildi. Öğle namazından önce Kuyucak Çarşı Camii’nde tüm şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okutuldu.
FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Kuyucak Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri’nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi‘nin açılışı yapılarak 15 Temmuz gününü anlatan fotoğraflar ziyarete açıldı. 
Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ali Bilgenoğlu’nun sunduğu “Milli Birlik ve Beraberliğin Sembolü 15 Temmuz 2016” adlı konferans sonrası Cumhuriyet Meydanı’ndaki ikramların ardından akşam programına geçildi.
MEHTERAN TAKIMI İLE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ
Mehteren Takımı eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yürüyüşü yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, Uğur Mumcu Parkı, Kanal Kahvesi istikametinde devam eden yürüyüş tekrar Cumhuriyet Meydanına geri dönülmesiyle son buldu. Kuyucak halkının da katılımıyla akşam saat 20.00’da Kuyucak Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden programda önce saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal Marşı okundu. Kur’an Tilaveti de gerçekleştirilen etkinlik Kaymakam Yılmaz Kurt ve Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün konuşmalarıyla program devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz adına yapmış olduğu konuşmanın televizyondan canlı yayın bağlantısı ile izlendiği geceye halkın katılımı yüksekti. 15 Temmuz Günü’ne yönelik belgeseller izlenmesiyle birlikte  kompozisyon ve şiirler okundu. Kuyucak Anadolu Lisesi Öğrencisi Sudenur Gabalcı ’15 Temmuz ‘ konulu kompozisyonu, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Tuana Feryat  “15 Temmuz” adlı şiiri ve  Mücella Pakdemir ise “Millete Bakın Hele” adlı şiirini okudu.
Saat 00.13 te Kuyucak İlçesindeki bütün camilerden selaların okunmasının ardından İlahi okunarak dualar edildi. Gece boyunca marşlar ve 15 Temmuz sinevizyon gösterileri eşliğinde temsili nöbet tutuldu.
“ÖLÜMSÜZLEŞTİLER”
15 Temmuz'da meydanları, havalimanlarını, yolları, köprüleri doldurarak FETÖ terör örgütü mensubu hainleri hezimete uğratan 7' den 70'e tüm vatandaşlara şükranlarını sunarak konuşmasına başlayan Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Herkes gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz dikenlerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Türkiye terör örgütleri vasıtasıyla önüne kurulan tuzakları birer birer bozarak yoluna devam ederken, üstesinden geldiği her saldırıdan zayıflayarak değil tam tersine güçlenerek çıktı. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Demirci Mehmet Efe’nin yeğeni toprağa verildiÖnceki Haber

Demirci Mehmet Efe’nin yeğeni toprağa ve...

Naz-Naz vites yükselttiSonraki Haber

Naz-Naz vites yükseltti

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!