Kuyucak'ta çocuklar sinemayla tanıştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak'ta çocuklar sinemayla tanıştı
Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde  Kuyucak’taki tüm okullardan öğrenciler sinemaya gidiyor.  

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kuyucak Belediyesi tarafından yapılan planlamayla Başaran, Cengiz Topel, Ertuğrul Gazi, Horsunlu, Kayran, Pamukören, Şehit Polis Ali İnceoğlu, Şehit Tekin Durmaz, Taşoluk Yamalak, ilkokulları ile Atatürk ve Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinden hayatında hiç sinemaya gitmemiş 350 öğrenci sinemaya götürüldü. Dört günlük program dahilinde Kuyucak Kaymakamlığı ile Kuyucak Belediyesi işbirliğinde gruplar halinde Nazilli’ye sinemaya götürülen çocuklar, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde  “Keşif Çanakkale” adlı sinema filmini izleyerek sinema kültürü kazandı. Öğrencilere sinema keyfinin vazgeçilmezi patlamış mısır da ikram edildi. 
SİNEMAYLA TANIŞTILAR
“Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma  yararlı olacak gençler yetiştirmek, öğrencilerin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerinin gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirilmesi amaçlandığı bildirildi. Çocuklar, kendilerini sinemayla tanıştıran İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Metin Ertürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.


 

Kaynak:HABER MERKEZİ

ASKİ'den Başkan Özel'e jet yalanlamaÖnceki Haber

ASKİ'den Başkan Özel'e jet yalanlama

NZO'dan Başkan Çerçioğlu'na ziyaretSonraki Haber

NZO'dan Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!