ÖRKOOP

Kuyucak'ta çocuklar sinemayla tanıştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak'ta çocuklar sinemayla tanıştı
Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde  Kuyucak’taki tüm okullardan öğrenciler sinemaya gidiyor.  
AKGÜL OFSET

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kuyucak Belediyesi tarafından yapılan planlamayla Başaran, Cengiz Topel, Ertuğrul Gazi, Horsunlu, Kayran, Pamukören, Şehit Polis Ali İnceoğlu, Şehit Tekin Durmaz, Taşoluk Yamalak, ilkokulları ile Atatürk ve Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinden hayatında hiç sinemaya gitmemiş 350 öğrenci sinemaya götürüldü. Dört günlük program dahilinde Kuyucak Kaymakamlığı ile Kuyucak Belediyesi işbirliğinde gruplar halinde Nazilli’ye sinemaya götürülen çocuklar, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde  “Keşif Çanakkale” adlı sinema filmini izleyerek sinema kültürü kazandı. Öğrencilere sinema keyfinin vazgeçilmezi patlamış mısır da ikram edildi. 
SİNEMAYLA TANIŞTILAR
“Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma  yararlı olacak gençler yetiştirmek, öğrencilerin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerinin gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirilmesi amaçlandığı bildirildi. Çocuklar, kendilerini sinemayla tanıştıran İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Metin Ertürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.


 

Kaynak:HABER MERKEZİ

ASKİ'den Başkan Özel'e jet yalanlamaÖnceki Haber

ASKİ'den Başkan Özel'e jet yalanlama

NZO'dan Başkan Çerçioğlu'na ziyaretSonraki Haber

NZO'dan Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

Yorum Yazın

BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık
Ev almanın tam zamanı
Ertürk tarlada işçilerle İncir topladı
Düğünde çıkan kavgada 3 yaralı
MHP Aydın’da İkizdere Barajı açıklaması
Kızılay depremzedelerin yardımına koştu
Uzun Çarşı ucuz kurtuldu
Okul birincisi mimar olacak
Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görev

Başka haber bulunmuyor!