Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan İlköğretim Haftası kutlamaları, Pamukören İlkokulu’nda gerçekleştirildi. 

Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlköğretim Haftası dolayısıyla ilçeye bağlı Pamukören İlkokulu’nda kutlama töreni düzenledi. Törene Kaymakam Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Metin Ertürk, İŞ-KUR İl Müdürü Rahmi Terzi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ, Jandarma Komutanı J. Teğm. Burhan Algül, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
  “EĞİTİM EN ÖNEMLİ YATIRIM”
  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Pamukören İlkokulu Müdürü Ali İhsan Karakaya yaptı. İki idareci, 10 öğretmen ve 141 öğrenci ile 2019-2020 eğitim öğretim dönemine başladıklarını belirten Karakaya, başarılı bir yıl olmasını diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ ise yeni sezona 3 kurum, 30 okul, 290 öğretmen ve 3 bin 400 öğrenci ile başladıklarını ifade ederken, “Eğitime yapılan yatırım ülke kalkınmasının harcını oluşturur. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
  LOKMA HAYRI YAPILDI 
  Kutlama programı daha sonra Pamukören İlkokulu öğrencilerinin İlköğretim Haftası ile ilgili okuduğu şiirlerle ve yine Pamukören İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin sunduğu danslı gösteri ile devam etti. Daha sonra Pamukören İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencilerinden Selda Özer, 1-B Sınıfı öğrencilerinden Bilge Halime Kurt’a “Hoşgeldiniz” çiçeğini sundu. Program Halk Oyunları Eğitmeni Rukiye İncel’in önderliğinde hazırlanan ve ilkokul öğrencilerinin sunduğu folklor gösterileri ve lokma hayrı ile sona erdi.


 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolundaÖnceki Haber

Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yo...

Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandıSonraki Haber

Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftas...

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!