Kuyucak’ta kurtuluşun 97. yıl dönümü kutlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyucak’ta kurtuluşun 97. yıl dönümü kutlandı
Kuyucak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Kuyucak’ta 5 Eylül Kurtuluş Günü etkinlikleri sabahın saatlerinde Şehit Bahri Uçuş’un kabir ziyaretiyle başladı. Etkinlikler tüm şehitlerin ruhuna Mevlid-i Şerif okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti. Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, AK Parti İlçe Başkanı Ali Güçlü, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Tırkaz, daire amirleri, muhtarlar ve halkın yoğun katılım sağladığı tören Kuyucak Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başladı.
ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Yılmaz Kurt ve Belediye Başkanı Metin Ertürk, halkın Kurtuluş Günü’nü kutladı. Konuşmaların ardından şiirler okundu ve folklor gösterileri sunuldu. Daha sonra protokol ve halkın katılımı ile Mehter Takımı eşliğinde İnönü Caddesi’nde kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda şehitlerin ruhu için lokma hayrı yapılarak gösterilere devam edildi.
“AYNI FEDAKARLIĞI GÖSTERMEYE HAZIRIZ”
Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk konuşmasında, “30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da bozguna uğrayan düşman, arkasına bakmadan kaçarken, 5 Eylül'de Kuyucak’tan kovulmuştur. Ancak giderken de Kuyucak’ımızı yerle bir edip yakıp yıkmış ve acı dolu günlerin yaşanmasına sebep olmuştur. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bizim en aziz ve en değerli varlığımızdır. Hiç kimse zerre kadar kuşku ve endişe duymamalıdır ki, Atalarımızın 97 yıl önce gösterdikleri büyük cesaret ve fedakarlığı, bizler de bugün göstermekte bir dakika bile tereddüt etmeyiz” dedi.
“SEVDAMIZIN ADI KUYUCAK’TIR”
Başkan Ertürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yolumuz Türkiye’mizin yoluna baş koyanların yoludur. Yolumuz asırlarca bu topraklarda atlarını sulayan, yurdumuzu yaşatmak için kahramanca can verenlerin yoludur. Sevdamızın adı Kuyucak’tır. Sevdamızın adı Türkiye’dir. Huduttan hududa koşarak can verme sırrına erenlerle, tarihin dilinden düşmeyecek bir destan yazan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, hainlerle mücadele eden kahraman vatan evlatlarımıza silahlı kuvvetlerimize, polisimize yüce Allah’tan güç kuvvet diliyor, tüm hemşehrilerimin bu mutlu gününü büyük bir gururla kutluyorum.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Nazilli 5 Eylül’de müziğe doyduÖnceki Haber

Nazilli 5 Eylül’de müziğe doydu

Kılıçdaroğlu, Nazilli'de konuştuSonraki Haber

Kılıçdaroğlu, Nazilli'de konuştu

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!