Kuyumcular düğün sezonundan umduğunu bulamadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyumcular düğün sezonundan umduğunu bulamadı
Kuyumcuların en hareketli olduğu düğün sezonu geldi ancak altın fiyatlarının yüksekliğinden dolayı vatandaşlar zorunlu olmadıkça altın almaktan kaçınıyor.

Havaların ısınmasıyla düğün sezonu başlamasına rağmen kuyumcular bekledikleri hareketliliği göremiyor. Doların önceki dönemlere göre düşük seyretmesine karşın altının ons fiyatından dolayı düğün sezonunun vazgeçilmezlerinden çeyrek altının fiyatı 435 lira seviyesinde. Önal Kuyumculuk’un sahibi ve Nazilli Kuyumcular Derneği Başkanı İbrahim Önal, çeyrek altının 435, gram altının 256 lira, Adana burması bileziğin 5 bin, düz bileziklerin 3 bin 700, alyansların 500, tektaşların 400 liradan başladığını belirterek, “İnsanlar ancak altın borcu varsa veya çok yakınlarının düğünüyse altın alıyorlar. Çünkü fiyatlar çok yüksek. Önümüzdeki dönemde dolar düşmediği sürece fiyatlar da düşmeyecektir” dedi.

“YALNIZCA BORÇ İÇİN ALIYORLAR”

Karıncalı Sarrafiye sahibi Mehmet Büyükkarıncalı, son üç yıldır doların yükselişiyle altın fiyatlarının yükseldiğini, buna bağlı olarak da kuyumcularda satışların düştüğünü belirterek, “Eskiden insanlar yatırım için altın alırlardı ama artık böyle bir alışkanlık kalmadı. Düğün sezonu olmasına rağmen satışlarımız pek iyi gitmiyor. Ancak borcu olanlar mecburiyetten alıyorlar” diye konuştu. Bilgen Kuyumculuk’un sahibi İbrahim Bilgen ise, “Düğün sezonu olmasından dolayı işler biraz canlandı ama beklenen seviyede değil. İnsanlar zorunluluktan dolayı alıyorlar. Ons fiyatından dolayı fiyatlar yüksek gidiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Çerçioğlu’ndan Nazilli çıkarmasıÖnceki Haber

Çerçioğlu’ndan Nazilli çıkarması

ADÜ'ye 328 kadroSonraki Haber

ADÜ'ye 328 kadro

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!