Kuyumcular düğün sezonundan umduğunu bulamadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuyumcular düğün sezonundan umduğunu bulamadı
Kuyumcuların en hareketli olduğu düğün sezonu geldi ancak altın fiyatlarının yüksekliğinden dolayı vatandaşlar zorunlu olmadıkça altın almaktan kaçınıyor.

Havaların ısınmasıyla düğün sezonu başlamasına rağmen kuyumcular bekledikleri hareketliliği göremiyor. Doların önceki dönemlere göre düşük seyretmesine karşın altının ons fiyatından dolayı düğün sezonunun vazgeçilmezlerinden çeyrek altının fiyatı 435 lira seviyesinde. Önal Kuyumculuk’un sahibi ve Nazilli Kuyumcular Derneği Başkanı İbrahim Önal, çeyrek altının 435, gram altının 256 lira, Adana burması bileziğin 5 bin, düz bileziklerin 3 bin 700, alyansların 500, tektaşların 400 liradan başladığını belirterek, “İnsanlar ancak altın borcu varsa veya çok yakınlarının düğünüyse altın alıyorlar. Çünkü fiyatlar çok yüksek. Önümüzdeki dönemde dolar düşmediği sürece fiyatlar da düşmeyecektir” dedi.

“YALNIZCA BORÇ İÇİN ALIYORLAR”

Karıncalı Sarrafiye sahibi Mehmet Büyükkarıncalı, son üç yıldır doların yükselişiyle altın fiyatlarının yükseldiğini, buna bağlı olarak da kuyumcularda satışların düştüğünü belirterek, “Eskiden insanlar yatırım için altın alırlardı ama artık böyle bir alışkanlık kalmadı. Düğün sezonu olmasına rağmen satışlarımız pek iyi gitmiyor. Ancak borcu olanlar mecburiyetten alıyorlar” diye konuştu. Bilgen Kuyumculuk’un sahibi İbrahim Bilgen ise, “Düğün sezonu olmasından dolayı işler biraz canlandı ama beklenen seviyede değil. İnsanlar zorunluluktan dolayı alıyorlar. Ons fiyatından dolayı fiyatlar yüksek gidiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Çerçioğlu’ndan Nazilli çıkarmasıÖnceki Haber

Çerçioğlu’ndan Nazilli çıkarması

ADÜ'ye 328 kadroSonraki Haber

ADÜ'ye 328 kadro

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!