Malgaç Baskını 100. yılında anıldı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malgaç Baskını 100. yılında anıldı 
Milli Mücadele’nin kaderini değiştiren 'Malgaç Köprüsü Kuvayi Milliye Direnişi', 100. yıl dönümü nedeniyle Sultanhisar’da bulunan Malgaç Baskını Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.   

Yörük Ali Efe ile silah arkadaşlarının başlattığı ve Yunan işgaline karşı ilk örgütlü direniş olan 'Malgaç Köprüsü Kuvayi Milliye Direnişi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle Sultanhisar’da bulunan Malgaç Baskını Anıtı önünde tören düzenlendi. Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Yörük Ali Efe'nin torunları Merkez Valisi Kayhan Kavas, Gökhan Kavas, Şahika Erginer, Sultanhisar Kaymakamı Rasim Belge, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Gökhan, İlçe Emniyet Amiri Talet Afşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdinç Güner, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Yağcı, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
  ETKİNLİKLER KONSERLE BİTTİ 
  Programda öncelikle 60 kostümlü zeybek ile baskının temsili canlandırması yapıldı. Protokol konuşmaları ve halk oyunları gösterilerinin ardından kros, kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programın ardından Cumhuriyet Meydanı'na kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan keşkek ikramından sonra Esra Yaman konseri ile etkinlikler sona erdi.


 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Öğrenciler yaz okuluna koştu Önceki Haber

Öğrenciler yaz okuluna koştu 

Genç kaleci BAL'a transfer olduSonraki Haber

Genç kaleci BAL'a transfer oldu

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!