Malgaç Baskını için 100. yılında görkemli anma

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malgaç Baskını için 100. yılında görkemli anma
Malgaç Baskını, 100. yıl dönümü nedeniyle bu yıl her zamankinden daha zengin ve görkemli törenlerle anılacak. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan karargahı cephaneliğinin yok edilmesiyle tarihe geçen Malgaç Baskını’nın 100. yılı dolayısıyla bu yıl çok daha zengin ve görkemli bir anma programı düzenlendi.

Sultanhisar Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda alınan kararın ardından, Sultanhisar Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenlediği 100. Yıl Anma Programı, 12 Haziran Çarşamba günü başlayacak. Saat 09:30’da Albay Fatih Özkurt, Yenipazar Atatürk Kültür Merkezi’nde, 13 Haziran Perşembe günü Saat 10:00’da Sultanhisar Zafer Ortaokulu’nda konferans verecek.

ETKİNLİK İÇERİĞİ ZENGİNLEŞTİRİLDİ

Anma programı kapsamında aynı gün saat 14:00’te Sabahattin Burhan Atça Muhsin Aksay Tiyatro Salonu’nda konferans gerçekleştirecek. 14 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde Çarşı Camii’nde mevlüt okutulacak ve lokma hayrı yapılacak. Aynı gün 21:30’da “Bir Milletin Kurtuluş Destanı” adlı tiyatro oyunu yine Atça Muhsin Aksay Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek. 15 Haziran Cumartesi günü saat 21:00’de Yenipazar- Donduran-Sultanhisar güzergahında “100. Yılında Yörük Ali Efe İzinde” yürüyüşü gerçekleştirilecek.

PROGRAM KONSERLE BİTECEK

Programın son günü olan 16 Haziran Pazar günü öğle namazına müteakip Yenipazar’daki Yörük Ali Efe Müzesi’nde tüm şehitler için keşkek hayrı yapılırken, Sultanhisar’da saat 18:00’de Milli Mücadele Malgaç Köprüsü Direnişi 100. Yıl Kros yarışması gerçekleştirilecek. Saat 19:00’da Malgaç Baskını Anıtı’nda Kuvayi Milliye Direnişi temsili canlandırması, saat 20:00’de anıt önünde çelenk sunumu, ardından kortej halinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş, 21:00’de belgesel gösterimi, 22:00’de ise Esra Yaman halk konseri yapılacak.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Engelli vatandaş otobüse binerken ölüyordu!Önceki Haber

Engelli vatandaş otobüse binerken ölüyor...

Nazilli HEM’den yıl sonu sergisi Sonraki Haber

Nazilli HEM’den yıl sonu sergisi 

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!