ÖRKOOP

Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gitti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mesaiye 2 tekerlekli makam aracıyla gitti
Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, 21 Mayıs Salı günkü mesaisine, kendisine hediye edilen ancak belediye adına kabul ettiği bisikletiyle gitti. Aydın Genç Pedal ekibiyle birlikte bisiklet süren Başkan Atay, rotada karşılaştığı vatandaşlarla selamlaştı.
AKGÜL OFSET

15 dakikalık bisiklet yolculuğu sonrası Başkan Atay, “Yeni makam aracımızla belediyeye geldik. Bana, bir bisiklet mağazası açılışında mağaza sahibi ve yetkililer tarafından bisiklet armağan edilmişti. Bunu şahıs olarak değil, belediye adına kabul ettim. Bu bisikletle evimden belediyeye gelerek farkındalık yaratmak istedim” dedi.
  “4 KM’LİK BİSİKLET YOLU YAPACAĞIZ”
  Bisiklet yolları hakkında da müjdeler veren Başkan Atay, “Mağaza açılışında, ilk etapta 300 metre bisiklet yolu yapacağımın sözünü vermiştim ama Aydın Genç Pedal’daki arkadaşlar, 4 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu yapımına uygun bir yer buldular. Onun imarını düzeltiyoruz. Bisiklet kullanan tüm vatandaşlarımız için, bu 4 kilometrelik bisiklet yolunu yakın zamanda hizmetlerine sunacağımızı müjdelemek istiyorum” diye konuştu. 
  “YOLLAR GÜVENLİ HALE GETİRİLMELİ”
  Bisiklet kullanıcıları için her yolun güvenli olmadığına değinen Atay, “Benim geldiğim yol rahat, güzel ve güvenliydi ancak her yol için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Her yola, bisiklet kullanıcıları için daha güvenli olabilmesi adına gereken altyapıyı sağlamamız gerekiyor. Tabi bütün altyapıları sağlasanız da eğitimle ilgili bir durum da söz konusu. Bisikletliye, motosikletliye saygı göstermeyen bir araç sürücüsü olursa, ne kadar güzel yol yaparsanız yapın bir anlamı olmuyor. Trafikte olan herkes herkese saygılı olursa, güvenlik sorununun olmayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
  "BİSİKLET HER ŞEY İÇİN FAYDALI"
  Bisiklet kullanımının faydalarından da bahseden Atay, “Bisiklet kullanmak herkes için, her şey için faydalı. Spor yaptığınızdan dolayı insan sağlığı için yararlı, kirlilik yaratmadığından dolayı da çevre için yararlı. Bunların yanı sıra da cebinizden döviz gitmemiş oluyor” dedi.
Efeler Belediyesi’nde bulunan vatandaşlarla selamlaşan Başkan Atay, Aydın Genç Pedal ekibine teşekkür ederek belediyedeki mesaisine başladı.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosiklet kullanmayınÖnceki Haber

5 yıl önce felçli kaldı: Kasksız motosik...

Atça Belediyespor, yenilgisiz şampiyon olduSonraki Haber

Atça Belediyespor, yenilgisiz şampiyon o...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!