NAZ-BEL’in eski yönetimi zarar iddialarını yanıtladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
NAZ-BEL’in eski yönetimi zarar iddialarını yanıtladı
Nazilli Belediyesi’nin şirketi NAZ-BEL’in eski yöneticileri Haluk Öztürk ve Yalçın Uçar, basın toplantısı düzenleyerek şirketle ilgili zarar iddialarına yanıt verdi.  

Nazilli Belediyesi’nin 2013 yılında kaynak yaratmak amacıyla kurduğu NAZ-BEL şirketinin kurulduğu günden 31 Mart’a kadar başkanlığını yapan Haluk Öztürk, 2. Başkan Yalçın Uçar ve MHP Efeler Teşkilatı yöneticisi Muhittin Kocayiğit ile birlikte Hacıbeyli Kafe’de basın açıklaması yaparak Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve yardımcılarının NAZ-BEL’le ilgili iddialarına yanıt verdi. Özcan ve yardımcılarının NAZ-BEL’in  borcunu 12 milyon lira olarak açıkladıklarını hatırlatan Öztürk, “NAZ-BEL’in Nazilli Belediyesi’nden 6 milyon 969 bin 195 lira alacağı var. Ticari alacakları ile birlikte 7 milyon 969 bin liradır. Aktifteki toplam alacağı ise 9 milyon 699 bin 912 liradır” dedi. 
  “DENETİM KONUSUNDA YENİ YÖNETİM SORUMLU” 
  NAZ-BEL’in 10 milyon lira üzeri yatırım yapan bir şirket olduğunu ifade eden Haluk Öztürk, borç miktarının net olarak hesaplanması için bilançonun konsolide edilmesi gerektiğini belirterek, “Ayrıca NAZ-BEL’in 12 milyon lira borcu olduğu açıklandı. Bu meblağ Belediye’nin ticari borçları olarak da hesaplandığı için iki kez hesaplanmış oldu” diye konuştu. NAZ-BEL’in bağımsız denetim şirketine rapor vermediği yönündeki iddiayı da yanıtlayan Haluk Öztürk,  “Denetim şirketiyle 2018 yılında sözleşme yapıldı. Ocak 2019’da istenen tüm belgeler gönderildi ama şirketin raporunu sunduğu 30 Nisan tarihinde yönetimde değildik. Şirket de  belediyede muhatap bulamadığı için sözleşmeyi feshetmiş. Bizim dönemimize ait raporlar mevcuttur ve gayet  olumludur” ifadelerini kullandı. Öztürk, NAZ-BEL'in gayrimenkulleri ile ilgili kayıtların fiili durumla örtüşmediği iddiası içinse, “NAZ-BEL’in gayrimenkulleri Asliye Hukuk Mahkemesinde tayin edilen bilirkişilerce değeri tespit edilerek kaydedilmiştir” sözleriyle kendini savundu. 
  “TOPLAM KARI 10 MİLYON LİRA”
  Haluk Öztürk, NAZ-BEL’in 3 milyon 396 bin lira zarar ettiği yönündeki iddiayı da yanıtlayarak, “NAZ-BEL faaliyet karını amortisman indirimi yaparak vergiden düşme hakkını kullandık. Amortisman payları 2013’te 1 milyon 332 bin, 2014’te 1 milyon 348 bin, 2015’te 2 milyon 673 bin, 2016’da 2 milyon 681 bin, 2017’de 2 milyon 679 bin, 2018’de ise 2 milyon 474 bin olmak üzere toplam 13 milyon 189 bin lira düşerek 2 milyon civarında vergisel teşvik sağladık. Naz-Bel’in 2013’ten 2018 sonuna kadar faaliyet karı toplam 10 milyon liradır” şeklinde konuştu.
  “FAZLADAN 150 PERSONEL VAR”
  NAZ-BEL olarak bugünkü bedeli 10 milyon lira olan modern bir mezbaha yaptıklarını, bir adet Volvo ekskavatör, bir adet Volkswagen Caravella marka makam aracı ve iki adet sulama tankeri satın alarak belediyeye hibe ettiklerini belirten Haluk Öztürk, şirket bünyesinde bankamatik memurları bulunduğuna dair iddialar hakkında da şöyle konuştu: “Şirkete eleman alınması konusunda tasarruf Belediye Başkanı’na aittir. Biz şirketin yöneticileri olarak  gelen puantajlara bakarız. Bu kişilerin işe gelip gelmediğini denetlemek müdürlerinin görevidir. Bizim bu konuda bir şey söylememiz şık olmaz."
  Haluk Öztürk, bir gazetecinin sorusu üzerine, Nazilli Belediyesi bünyesinde en az 150 tane personel fazlalığı olduğunu söyledi.  

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Yeşil Mahalle’de yol çalışmaları sürüyor Önceki Haber

Yeşil Mahalle’de yol çalışmaları sürüyor...

Nazilli’de mezarlıklar bayrama hazırlanıyorSonraki Haber

Nazilli’de mezarlıklar bayrama hazırlanı...

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!