Nazilli Belediyesi, NAZ-KOOP’un kurucu ortağı olacak 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli Belediyesi, NAZ-KOOP’un kurucu ortağı olacak 
Nazilli Belediye Meclisi, belediyenin NAZ-KOOP’un kurucu ortağı olması için yetki verdi. Resmi işlemlerin ardından istekliler hisse alarak kooperatife üye olabilecek.  

Nazilli Belediye Meclisi Eylül ayı olağanüstü toplantısının 1. birleşimi Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında yapıldı. Başkan Özcan toplantı öncesi Sanayi Sitesi’nde başlatılan yol çalışmalarıyla ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Başkan Özcan, bir internet sitesinde yayımlanan Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin kongresinden bir hafta önce bölgede çalışma başlamasının manidar bulunduğu yönündeki habere yanıt verdi. Çalışmaların kooperatifin seçimiyle hiçbir ilgisi bulunmadığını belirten Özcan, “Kendi seçimim dışında hiçbir seçime karışmayacağımı daha önce söyledim. Her yapının kendi kimyası vardır ve asla müdahale etmem. Kim seçilirse başkanımızdır” dedi.  
  GENÇLİK MERKEZİ İÇİN YETKİ VERİLDİ
  Toplantının ilk gündem maddesi olarak görüşülen Nazilli Belediyesi bünyesinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Kurulması hususu oy birliğiyle kabul edildi. Toplantının ikinci gündem maddesi olarak Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nin açılması için Kürşat Engin Özcan’a yetki verilmesi hususu görüşüldü. Projeyle ilgili bilgilendirme yapan Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ayas, merkezde gençlerin ve çocukların hem eğitimleri, hem de sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmeleri için gerekli tüm imkanların bulundurulacağını söyledi. Ayas, “İzmir’in birçok merkez ilçesinde böyle merkezler bulunuyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler için etüt merkezi olacak. Kişi başı 3-4 bin lira karşılığında yıl boyunca hizmet verilecek. Periyodik olarak ücretsiz deneme sınavları yapacağız ve bu sınavlarda başarılı olan öğrencilere burs imkanı sağlanacak. Çocuklar ve gençler bu merkeze okullarından sonra gelecekler ve cep telefonuyla girilmesi yasak olacak” sözleriyle merkezin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 
  NAZ-KOOP RESMEN KURULUYOR 
  Toplantıda son olarak Nazilli Belediyesi’nin NAZ-KOOP’un kurucu ortağı olması için yetki verilmesi konusu görüşüldü. Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, kürsüye gelerek meclis üyelerine konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu. NAZ-KOOP’un üretim, pazarlama ve işletme kooperatifi olacağını belirten Öreroğlu, “Bir payın değeri 100 lira olacak ve 10 pay sahibi olan ortak sayılacak.  Belediye de bu kooperatifin kurucu ortaklarından biri olacak. Üye sayısı ve sermaye konusunda herhangi bir üst sınır olmayacak. Bin lirayı yatıran herkes ortak olabilecek ve her ortağın da kaç hissesi olursa olsun tek bir oy hakkı olacak” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

“Teşviklerden her işletme yararlanmalı”Önceki Haber

“Teşviklerden her işletme yararlanmalı”

Kimyasal madde tatbikatı gerçeğini aratmadıSonraki Haber

Kimyasal madde tatbikatı gerçeğini aratm...

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!