Nazilli Kaymakamlığı'nda 'Açık Kapı' hizmeti başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli Kaymakamlığı'nda 'Açık Kapı' hizmeti başladı
Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde vatandaşların taleplerinin daha hızlı karşılanabilmesi için oluşturulan “Açık Kapı” projesi hayata geçti.  

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan "Açık Kapı Projesi" iletişimle ilgili problemler görülmesi üzerine  vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştu. Aydın Valiliği’nden sonra Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde de Açık Kapı birimi oluşturuldu. 
  KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK 
  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, sosyal medya hesabından hizmeti duyurdu. Küçük, “Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde Açık Kapı Projesi  faaliyete geçti. Vatandaşların istek ve taleplerinin karşılanması, kurumlara iletilmesi konusunda köprü görevi görecek birimin güzel hizmetler vereceğine inanıyor, görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
  ÇAĞRI MERKEZİ KURULACAK
  Açık kapı bürolarına vatandaşlar, 17 konu başlığında 322 başvuru türünde müracaatta bulunabiliyor. Başvurular, yüz yüze 'www.acikkapi.gov.tr' adresinden ya da mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor. İlerleyen dönemde ise KİOSKLAR ve Çağrı Merkezi üzerinden de müracaatlar alınabilecek.
  YEDİ GÜNDE SONUÇLANACAK
  Başvuru yapan vatandaşların müracaatları elektronik sisteme kaydedildikten sonra ilgili birimlere yönlendiriliyor. Ayrıca açık kapı personelince kaymakamlığa başvuruda bulunan şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı, hasta vatandaşlara mihmandarlık hizmeti de veriliyor. Proje kapsamında başvuru yapanların talepleri 7 gün içerisinde sonuçlandırılıyor. Olumlu ya da olumsuz 7 günlük cevaplanma süresini geçen başvurular konularına, birimlerine, sorun alanlarına göre valilere veya İçişleri Bakanlığına gönderiliyor. Vatandaşlar elektronik olarak ya da valilik ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerine yazılı olarak taleplerini iletebilecek. Yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile başvuru sahibine bildirilecek.

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Nazillili uzman çavuş, kaza kurbanı olduÖnceki Haber

Nazillili uzman çavuş, kaza kurbanı oldu

Hükümlüler şehitliklerin bakımını üstlendiSonraki Haber

Hükümlüler şehitliklerin bakımını üstlen...

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!