ÖRKOOP

Nazilli, Millet İttifakı başkanlarını ağırladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli, Millet İttifakı başkanlarını ağırladı
Millet İttifakı’nın üçüncü koordinasyon toplantısı İYİ Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın daveti üzerine Nazilli’de yapıldı. 
AKGÜL OFSET

Nazilli, Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Partili başkanların üçüncü koordinasyon toplantısına ev sahipliği yaptı. Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan’ın davetiyle gerçekleşen toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, Milleti İttifakı mensubu CHP ve İYİ Partili 10 ilçe belediye başkanı, başkan yardımcıları, iki partinin ilçe başkanları katıldı. 
“KADER BİRLİĞİMİZ VAR”
Başkanlık makamında yapılan toplantıda ilk sözü alan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Millet İttifakı’nı hizmet noktasında etkinlikler ve toplantılarla güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. CHP İl Başkanı Ali Çankır ise Millet İttifakı’nın ilçe belediyeleri bazında nüfusun yüzde 85’ine hitap ettiğini hatırlatarak; "Halkı ve belediyelerimizi bir arada tutmaya katkı verecek toplantılarımız devam edecek. Millet İttifakı olarak hizmet noktasında ortak kader birliğimiz var. Hedefimiz önümüzdeki genel seçimlerde 8 milletvekili çıkarmak ve yerel seçimlerde 17 ilçeyi kazanmak” dedi.
“NAZİLLİ YENİDEN MERKEZ OLDU”
Toplantının ev sahibi Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Nazilli geçmişte Kurtuluş Savaşı’mızın kongre merkezi olmuştu. Bugün de merkez olma özelliğini yeniden hayata geçirmiştir. Bu konuda desteklerinden dolayı  Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar. Bunun sonucunu 31 Mart seçimlerinde gördük. Kaybettiğimiz yerleri az farklarla kaybettik. İnşallah ittifakımız  gelişerek büyüyecektir. İnsanlarımız hak ettiği yönetime kavuşacaktır” ifadelerini kullandı. 
HER AY BAŞKA İLÇEDE SÜRECEK 
Toplantıda son olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu konuştu. Konuşmasının başında gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eden Çerçioğlu, Millet İttifakı olarak daha iyi hizmet edebilmek için toplantılar yaptıklarını söyledi. Üçüncüsü yapılan koordinasyon toplantılarının bundan sonra her ay başka bir ilçede devam edeceğini dile getiren Çerçioğlu “Bu bir hizmet birlikteliği” dedi. 
“ÖNCELİĞİMİZ TARIM ÜRÜNLERİNİ KORUMAK”
Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çerçioğlu bir soru üzerine 64 sahanın ihaleye çıkarılmasından sonra yeniden gündeme gelen jeotermal sorununa değindi.“ Bir grup insan jeotermal zararlı değil diyor” diyen Çerçioğlu “Firmalar bacalarından çıkan dumanın raporlarını önümüze koysunlar. Kime yaptırıyorsunuz bu ölçümleri?Ahbap çavuş ilişkisiyle mi oluyor? Enerjiye ihtiyacımız  var ama burada biz yaşıyoruz. İncimiz, zeytinimiz en önemli gelir kaynağımız. Bu topraklarda yaşayan biziz. Firmaların sahipleri ve onların çocukları değil. Tüm firmaların raporlarını görmek istiyoruz. Siyaset yapmıyoruz, hepimiz bu havayı soluyoruz” sözleriyle tarım arazilerinin korunmasına öncelik verdiğinin bir kez daha altını çizdi. 
Toplantının ardından CHP ile İYİ Parti'nin il ve ilçe başkanlar, Millet İttifakı'nın Belediye Başkanları Uzun Çarşı’da hep birlikte yürüyerek vatandaşları selamladı. Toplantı Menderes Restaurant’ta devam etti. 

 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutladıÖnceki Haber

Başkan Ayaz, Lozan’ın yıl dönümünü kutla...

Naz-Naz hazırlık maçı programı belli olduSonraki Haber

Naz-Naz hazırlık maçı programı belli old...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!