ÖRKOOP

Nazilli THK, 11 bin deri topladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli THK, 11 bin deri topladı
Türk Hava Kurumu (THK) Nazilli Şubesi, Kurban Bayramı süresince Nazilli ve Bozdoğan ilçelerinde 8 bin 294 adet koyun, bin 963 adet keçi derisi topladı. Bayramda ayrıca 3 bin 440 kilogram sığır derisi THK’ya bağışlandı.
AKGÜL OFSET

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi Nazilli’de THK tarafından kurban derileri toplandı. Nazilli ve Bozdoğan’da toplanan deriler Nazilli Hayvan Pazarı’na getirildi. Yaklaşık 50 kişi tarafından toplanan deriler ayırma ve tuzlamanın ardından bayramın birinci ve ikinci günü deri toptancıları tarafından toplama merkezinde satın alındı. Bu sene havaların aşırı sıcak ve nemli olması deri toplamayı ve saklama işini oldukça zorlaştırdı. 

“OLUMSUZ BİR DURUM YAŞAMADIK”

Deri toplama işinde kendilerine yardımcı olanlara teşekkür eden THK Nazilli Şube Başkanı Ergün Özyılmaz, “Kurban Bayramı süresince deri toplama işinde bize yardımcı olan Nazilli ve Bozdoğan belediye ekiplerine, Nazilli Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Deri toplama konusunda herhangi bir olumsuz bir durum yaşamadık. Sadece havaların sıcak olması derileri saklama konusunda sıkıntı oldu. Çalışanlarımızın üstün gayreti sonunda çok zaiyat vermedik. Bu arada kırsal mahalle muhtarlarımıza da yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bağışlarından dolayı tüm vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Anahtar Kelimeler:
Altın fiyatları tavan yaptıÖnceki Haber

Altın fiyatları tavan yaptı

Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli görevSonraki Haber

Milli Hakem Aldemir’e Kuyucak’ta önemli...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!