ÖRKOOP

Nazilli’de bayram hareketliliği başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de bayram hareketliliği başladı
Nazilli’de vatandaşlar bayram alışverişine başladı. Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmezleri şeker ve çikolata fiyatları 10-20 lira arasında değişirken, kolonya fiyatları 6 liradan başlıyor.
AKGÜL OFSET

İslam Alemi 4 Haziran Salı günü Ramazan Bayramı'nı idrak edecek. Tüm yurtta olduğu gibi Nazilli’de bayramın vazgeçilmezleri şeker, çikolata, kolonya, lokum gibi ürünler tezgahlarda yerini aldı. Tahmisçi Ayşe Ticaret’in sahibi Erol Gümüştaş, şeker çikolata gibi ürünlerde geçmiş yıllara oranla satışların yarı yarıya düştüğünü ancak Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmezi baklavada kullanılan iç ceviz satışlarının ise son bir haftadır hareketlendiğini söyledi. Tahmisçi Ayşe’de cam şeker ve jöle şeker 15, çikolatalar ise 20 lira. İç ceviz ise kalitesine göre 25 liradan başlayıp 70 liraya kadar çıkıyor.

BAYRAM ŞEKERLERİ 10 LİRADAN BAŞLIYOR

Erol Gümüştaş, vatandaşları ucuz şekere karşı uyardı. Gümüştaş “Toz şekerin kilosu bile 5 lira iken 8-9 liraya şeker, çikolata satanlara güvenmeyin. Onlar hijyenik olmayan ortamlarda usulsüz şekilde üretiliyor” dedi. Tahmisçi Ayşen’de bayramlarda talebin arttığı bir başka ürün olan Türk kahvesinin kilosu 50 lira. Köseoğlu Gıda’da cam şekerler ve yumuşak şekerlerin kilosu 10, çikolataların kilosu ise 12 liradan başlıyor. Bayramların olmazsa olmazı kolonyanın fiyatları gramına göre 6-7 lira arasında değişiyor. Ege Helva Şekerleme'de şeker fiyatları türüne ve kalitesine göre 15 lirayla 22 lira arasında değişirken, çikolatalı türlerin kilosu 20 lira. Ege Helva’da gül suyu 5, yarım kiloluk kolonya 10, bir kiloluk kolonya 15 lira. Lokumlar ise 9 lira ile 15 lira arasında değişiyor.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
NTB, üyeleriyle iftarda buluştuÖnceki Haber

NTB, üyeleriyle iftarda buluştu

Kültür Koleji'nden Karma Resim SergisiSonraki Haber

Kültür Koleji'nden Karma Resim Sergisi

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!