Nazilli'de bir ilk

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli'de bir ilk
Nazilli'de 'İbadetime Engel Yok' projesi kapsamında Cuma namazı hutbesi ilk kez işaret diline çevrildi. 28 işitme engelli vatandaş, hutbeyi anlamaktan duydukları memnuniyet dile getirdi.

İşitme engelliler için Yunus Emre Camii'nde Cuma namazı hutbesi işaret diliyle okundu. İlk kez imza atılan uygulama engellileri sevindirirken, vatandaşların takdirini topladı.

ENGELLER ORTADAN KALKIYOR

Nazilli'deki engellilerin ibadetlerini tam manasıyla yerine getirebilmeleri için engeller bir bir ortadan kalkmaya başladı. Harun Doğanel tarafından sözlü olarak aktarılan hutbeyi, engelliler için Muhammed Sıddık Kodak işaret diline çevirdi. 'Aile' konulu hutbeyi anlamakta zorluk yaşamayan 28 engelli vatandaş, sosyal hayata katılmanın mutluluğunu yaşadı. 

İŞARET DİLİYLE KUR'AN KURSU

Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve NAZENDER’in öncülüğünde, İlçe Müftülüğünün desteğiyle başlatılan 'İbadetime Engel Yok' projesi kapsamında ilk olarak Koca Cami içerisinde fiziksel engelliler için bölüm hazırlanmıştı. Bu bölümde ilk kez namaz kılan engelli Yılmaz Bayraktar, büyük mutluluk yaşamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatları doğrultusunda engellilere yönelik bu tür uygulamaların arttırılacağına işaret eden Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, “Yaz sezonu boyunca verilecek olan Kur'an-ı Kerim kurslarında belirlenen yerlerde işaret dili ile öğretim yapılacak” dedi.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Başkan Özcan’dan gencer geleneğine destekÖnceki Haber

Başkan Özcan’dan gencer geleneğine deste...

Ünlü oyuncunun Nazilli selfiesi büyük ilgi gördüSonraki Haber

Ünlü oyuncunun Nazilli selfiesi büyük il...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!