Nazilli'de kadınlara mikro kredi desteği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli'de kadınlara mikro kredi desteği
Nazilli'de ev ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlar için mikro kredi dağıtım töreni düzenlenirken, 37 bin 700 TL'lik kredi verildi. Dar gelirli kadınların gelir getirici faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla verilen mikro kredi desteğinden, Nazilli'de 13 kadın yararlandı.

Nazilli’de 2010 yılında açılan Mikro Kredi Ofisi, kurulduğu günden bu yana kadınlara küçük çaplı sermaye desteği sağladı. Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren ‘Mikro Kredi Ofisi’ tarafından son olarak 13 kadına destek sağlandı. Kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen programda mikro krediler dağıtılırken, kadınlar yeni işlere yelken açtı. Törene, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Mikro Kredi Nazilli Şube Yöneticisi Enver Kaynak ve Yardımcısı Öznur Özden ile kadınlar katıldı.

“SERMAYE DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Kadınların küçük işlerde kullanmaları için verilen kredilerin büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Mikro Kredi Nazilli Şube Yönetici Yardımcısı Öznur Özden, "Dar gelirli kadınlarımız evde gelir getirici faaliyetlerde bulunsun diye bu desteği veriyoruz. Kadınlarımızın evde kendi imkanlarıyla yaptığı veya mevcut işlerine katkıda bulunmaları amacıyla verilen bir krediden söz ediyoruz. Sadece kadınlara mahsus olan ve ufak bir sermaye desteği niteliği taşıyan bu kredilerin en iyi şekilde değerlendirilmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ DESTEK

Tekstil atölyelerinde ya da evde el işi, katalog satışı gibi küçük ölçekli girişimlerde bulunan 13 mikro girişimci kadına verilen 37 bin 700 liralık mikro kredi desteği, haftalık küçük taksitler halinde geri ödeniyor. Nazilli'de aktif olarak bu destekten yararlanan kadın sayısı 548 olarak kayıtlara geçerken, 2010 yılından bu yana toplam bin 662 kadının mikro kredi desteği aldığı öğrenildi. Yine 2010 yılından bu yana verilen desteğin tutarı, 10 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
İmam hatip liselerini tanıtıp destek istedilerÖnceki Haber

İmam hatip liselerini tanıtıp destek ist...

Trafikte farkındalık yaratmak için fotoğraf çektilerSonraki Haber

Trafikte farkındalık yaratmak için fotoğ...

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!