Nazilli’de kiraz bereketi 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de kiraz bereketi 
Nazilli Perşembe pazarında kiraz bolluğu yaşanıyor. İlk hasadın yapıldığı Nisan ayında 20 liradan satılan kirazın fiyatı 4 liraya kadar düştü.   

Nazilli ve Bozdoğan ilçelerinde bolca üretilen kiraz, ilk hasadın yapıldığı Nisan ayının ortalarında pazar tezgahlarına gelmiş, satış fiyatı 20 liradan başlamıştı. Kiraz hasadı Nisan'dan bu yana her geçen gün artan üretimle devam ediyor. Haziran ayından itibaren iyiden iyiye bollaşan kirazı artık Perşembe pazarında neredeyse tüm meyve tezgahlarında görmek mümkün. Üretimin artmasıyla kirazın fiyatı da makul seviyelere indi. Perşembe pazarında kirazın kilogram fiyatı, kalitesine göre 4-8 lira arasında değişiyor.  
  FİYAT GİTTİKÇE DÜŞÜYOR 
  Perşembe pazarında kendi bahçesinde ürettiği kirazların satışını yapan Fatma Bozoğlu, Bozdoğan’ın Madran Mahallesi’ndeki bahçesinde yetiştirdiği kirazları yaklaşık bir ay önce 15 liradan satmaya başladığını, şimdi ise fiyatın 8 liraya kadar düştüğünü söyledi. Fiyatın düşmesiyle satışların da arttığını belirten Bozoğlu, “Geçen yıla göre fiyatlarda bir değişiklik yok” dedi. Nazilli’nin Avra Mahallesi’nden aldığı kirazları satan Soner Gümüş ise, “Bir ay kadar önce 10 lirayla başladık. Şimdi 5 liraya satıyoruz. Geçen yıla göre hasat biraz daha düşük ama satışlarımız iyi gidiyor” diye konuştu.  
  FİYAT DÜŞTÜ AMA SATIŞLAR ARTMADI 
  Bir diğer esnaf Niyazi Tunç, Avra’dan getirdiği Napolyon türü kirazları kalitesine göre 8-10 liraya satıyor. Fiyatların geçen yılla aynı olduğunu belirten Tunç, “Bu sene üretim biraz daha fazla. Satışlarımız iyi gidiyor. Şu an kirazın en bol olduğu dönem” dedi. Halden aldığı kirazı 6 liradan satan Kamil Eren, “Bize gelişi 4 lira 50 kuruş. Birkaç hafta önce kiraz satışına başladım ama satışlar pek iyi değil” ifadelerini kullandı. Satışlardan yakınan bir diğer pazar esnafı Sinan Cansız da, “Kiraz satışına Nisan ayının ortalarında 30 liradan başladık. Şimdi  4 liradan satıyoruz ama satışlar bayramdan sonra çok düştü” sözleriyle fiyatların düşmesine rağmen bekledikleri satışı bulamadıklarından yakındı.

 

Kaynak:ADEM ADLIM

“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”Önceki Haber

“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi ta...

Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı Sonraki Haber

Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!