ÖRKOOP

Nazilli'de kurban kesim yerleri belirlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli'de kurban kesim yerleri belirlendi
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Nazilli’de kurban kesim yerleri belirlendi. Tespit edilen 6 farklı noktada vatandaşların kurbanlarını kesebileceklerini ifade eden Başkan Kürşat Engin Özcan, bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamadan devam edeceğini söyledi. 
AKGÜL OFSET

Nazilli’de Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşın, hijyenik ve sağlıklı bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için,  kesim yerlerini Nazilli’nin 6 ayrı noktasında netleştiren Nazilli Belediyesi, bayram boyunca hizmetlerini aksatmadan sürdürecek. Bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı süresince, belediyeye ait mezbaha tesislerinde, ücret karşılığında kesim yapılacak. Belirlenen 6 noktanın dışında vatandaşların kurban kesimi yapmamaları konusunda net uyarılarda bulunan belediye yetkilileri, kesim fiyatlarının küçükbaş hayvanlar için 80 TL, büyükbaş hayvanlar için ise 350 TL olarak belirledi. 
  SAĞLIKLI KESİM UYARISI 
  Vatandaşları sağlıklı koşullarda kurban kesmeleri konusunda dikkatli olmaya çağıran Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, görevli personel tarafından Kurban Bayramı'yla ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirtti. Başkan Özcan açıklamasında, “Manevi görevlerini yerine getirecek olan vatandaşlarımızı, hijyenik, sağlıklı ve helal kesim için belediyemize ait mezbahaya bekliyoruz" dedi.  
  ALTI NOKTADA KESİLEBİLECEK 
  Özcan, açıklamalarını, "Bunun yanında vatandaşlarımız, belediyemiz tarafından belirlenen 6 ayrı noktada kendilerine en yakın olan kurban kesim yerini tercih edebilir. Halkımızın dini vecibelerini yerine getirirken çevreye karşı daha duyarlı davranacaklarına inanıyorum. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, herkese iyi bayramlar diliyorum” şeklinde tamamladı. 
  Nazilli Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleri şöyle: Balık Pazarı Girişi, Dumlupınar Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Kargocular Sokağı, Şirinevler Kapalı Semt Pazarı, Turan Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı.


 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Naz Naz iyi başladıÖnceki Haber

Naz Naz iyi başladı

CHP’li Sevim’den Alıcık’a vidanjör suçlamasıSonraki Haber

CHP’li Sevim’den Alıcık’a vidanjör suçla...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!