Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşanan bir olay herkesin göğsünü kabarttı.Yaşları 16 ile 18 arasında olan lise öğrencileri, bir iş yerinin tabelasına dolanan Türk bayrağını birbirlerinin omzuna çıkarak düzeltti.

Herkesin takdirini kazanan gençleri makamında kabul eden Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, duyarlılıklarından dolayı gençleri ödüllendirdi.

SAAT HEDİYE ETTİ

Nazillili 4 lise öğrencisi, 13 Mart Çarşamba günü Altıntaş Mahallesi'nde bir iş yerinin tabelasına dolanan Türk bayrağını düzeltti. Omuz omuza vererek süpürge yardımıyla bayrağı düzelten Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Ayhan Atmaca (18), İsmail Dalfidan (18), Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Yunus Emre Turgut (17) ile Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Halit Gönen’i (16) bu örnek haraketlerinden dolayı Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, makamında ağırladı. Gençleri tek tek öperek teşekkür eden Kaymakam Küçük, 4 arkadaşa saat hediye etti.

"GENÇLERE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ"

Gençlere inandığını ve güvendiği söyleyen Küçük, "Gençler toplumsal duyarlılık gösterdiler. Arkadaşlarımız rahatsız edici bir durumu düzelttiler ve ben de bunu görür görmez onları takdir etmek istedim. Buna vesile olan gazeteci arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tarz örnekler sergilemeye devam etmenizi istiyorum. Bu bayrak hepimizin. Gençlere de inanıyor ve güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

OMUZ OMUZA VERDİLER

Bayrağın olumsuz halini ilk fark eden öğrenci Ayhan Atmaca, birbirlerinin omzuna çıkarak bayrağı düzelttiklerini belirtti. Atmaca, "Bayrağın ters döndüğünü gördüm. O hali içimize sinmedi. Birbirimizin omzuna çıkarak düzeltmeye çalıştık. Başarılı olmayınca esnaftan aldığımız süpürgeyle bayrağı düzelttik. Atalarımızın kan ve canlarını feda ettiği şanlı bayrağımızın dolanmış bir şekilde durmasını istemedik" şeklinde konuştu.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı Önceki Haber

Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 

Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergilediSonraki Haber

Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini...

Yorum Yazın

Görünmeyen tabela kaza yaptırıyor 
Sağun, Basın Bayramı’nı kutladı 
Naz-Naz’ın neşesi yerinde 
Kuyucak’ta İlhami Hoca sevenlerini üzdü
Yenipazarlı çocuklar yüzme öğrenecek
Nazilli’de zehir tacirleri yakalandı
Kuyucak’ta orman yangını
Pınarbaşı sakinleri tozdan kurtuluyor
İNG Müdürü Şıralı, emeklilere kampanyalarını anlattı
“Gazeteler kapanma tehlikesi yaşıyor”

Başka haber bulunmuyor!