Nazilli’de millet bahçesi kararına tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de millet bahçesi kararına tepki
Nazilli’de eski polis okulu alanına Millet Bahçesi yapılacağının kesinleşmesi, CHP ve İYİ Parti kanadından tepkiye neden oldu. Millet İttifakı ortakları alana yeni bir polis okulu yapılmasını istedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in 2012 yılında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Nazilli Polis Okulu’nun bulunduğu alana Millet Bahçesi yapılmasının netlik kazandığını açıklaması, CHP ve İYİ Parti’den tepki gördü. AK Parti’li Erim, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile alan hakkında yaptığı görüşmeye işaret ederek, Nazilli’de polis okuluna gerek duyulmadığını, alana Millet Bahçesi yapılması için TOKİ’nin harekete geçeceğini söylemişti.

“SÖZLERİNİ TUTSUNLAR”

AK Parti'li Erim’in açıklamasına Millet İttifakı kanadından tepki geldi. Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, Nazilli Polis Okulu’nun yıkılırken, dönemin hükümet yetkilileri ve belediye başkanının alana yeni bir polis okulu yapılacağını söylediklerini hatırlatarak, “Nazilli’de yeşil alanlar olması güzel ama sözlerini tutmalarını bekliyoruz. Polis okulunun Nazilli’den alınması bir değer kaybıdır. Keşke sözlerini tutsalardı" ifadelerini kullandı.

“KARARI HALK VERSİN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim de, alana millet bahçesi yapılmasını yerinde bulmadığını belirterek, “Bölgenin asli ihtiyaçları göz önüne alınarak belediye, kaymakamlık, büyükşehir gibi tüm bileşenler bir araya gelerek ortak bir karar alabilirler ama en doğrusu alana ne yapılacağına halk karar verebilir. Referandum yapılarak halkın fikri sorulabilir” diye konuştu. İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, “Nazilli’de yeterince yeşil alanımız var. Bizim orası için devletten beklediğimiz istihdama dönük bir yatırım yapılmasıdır veya polis okulunun geri getirilmesidir” sözleriyle alana yeni bir polis okulu yapılmasını istedi.

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Nazilli’ye özel posta pulu bastırıldıÖnceki Haber

Nazilli’ye özel posta pulu bastırıldı

Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladıSonraki Haber

Kaymakam Küçük, LGS şampiyonunu ağırladı

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!