ÖRKOOP

Nazilli'de 'tatlı' telaş

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli'de 'tatlı' telaş
Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala tatlıcılarda tatlı bir telaş başladı. Nazilli'de bayram öncesi yoğun tatlı siparişi alan tatlıcılar, siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalışıyor.
AKGÜL OFSET

Ramazan ayının bitmesine az bir zaman kala bayramların olmazsa olmazı tatlılar sipariş verilmeye başlandı. Tatlıcılar da hummalı bir çalışma ile siparişleri yetiştirme telaşına düştü. Tatlıcılar vatandaşları uyararak, glikoz yerine şekerden yapılan tatlıların tercih edilmesini tavsiye etti.

“EL YUFKASI OLSUN”

Geçen seneye göre tatlı siparişinin az da olsa azaldığını ifade eden yarım asırlık tatlıcı Sami Vural, “Tatlı işinde 50 yıldır hizmet vermekteyim. Ramazan bayramları tatlı bakımından yoğun geçiyor. Bayrama kadar yaklaşık 600-650 tepsi siparişi yetiştiriyoruz. Bu yıl geçen yıla göre siparişlerde az da olsa azalma var. Siparişler son iki hafta kala daha da hızlanıyor. Bütün sosyal hayatımızı bir kenara bırakıp günde neredeyse 2 saat uyuyup müşterimize ağız tatlarıyla yiyebilecekleri tatlılar yapıyoruz. Vatandaşlarımız tatlı siparişi verirken ve alırken el yufkası olmasına dikkat etsin. Yağ oranlı olmalı ve en önemlisi de glikoz yerine toz şekerden yapılmasına dikkat etsinler. Bu sene ürünlerimize 5 TL zam yaptık. Biz cevizli baklavayı kilosu 30 TL’den veriyoruz. Bu rakamların altında da kurtarmaz” dedi.

“SİPARİŞLERDE AZ DA OLSA AZALMA VAR”

Kaliteli bir baklavanın fiyatından belli olduğunu ifade eden Serkan Altınayar, “Bayramda en az 100 tepsi, bol cevizli, köylü tereyağlı ve şeker şerbetli, glikoz olmayan tatlılar yapıyoruz. Katkı maddesi olmayan gerçek anne ev baklavası yapıyoruz. Bu sene ekonomik sıkıntılardan siparişlerde az da olsa azalma var. Tepsilerimizi kilogramı 38 TL’den veriyoruz. Kaliteli bir baklava zaten fiyatından belli olur. Siparişlere iki hafta öncesinden başlıyoruz. Genelde vatandaşlarımız 4 kg'lık tepsilerden alıyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Afyonlular iftar sofrasında buluştuÖnceki Haber

Afyonlular iftar sofrasında buluştu

Başkan Özcan, YOFDER’in programına katıldıSonraki Haber

Başkan Özcan, YOFDER’in programına katıl...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!