Nazilli’de yüzme havuzu Pazartesi açılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazilli’de yüzme havuzu Pazartesi açılıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu, 1 Temmuz Pazartesi günü açılacak.  

Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde Gençlik ve Spor  Bakanlığı tarafından yaptırılan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, iki buçuk yıllık gecikmenin ardından hizmete açılıyor. Tesiste 1 Temmuz Pazartesi günü kayıtlar alınmaya başlayacak. Tesiste hem çocuklar, hem de yetişkinler için yüzme kurları düzenlenirken, yüzme bilen vatandaşlar da  tesisten yararlanabilecek.  İstekliler tesisten kendilerine özel kart çıkartarak kontör usulü havuzu kullanabilecek. Kartlara doldurulan kontörler bir yıl içinde istenildiği zaman kullanılabilecek. 
  YÜZME KURSLARI DÜZENLENECEK 
  Tesiste verilecek yüzme kurslarına 7-18 yaş aralığındaki çocuklar velileri ile birlikte gelerek başvuru yapabilecek. Yüzme kursuna katılmak isteyen yetişkinler ise kadın ve erkek olmak üzere gruplandırılarak en fazla 10 kişilik gruplar halinde ders alabilecek. Yüzme kulüpleri de belli bir ücret karşılığında kurslarını tesiste düzenleyebilecek. 
  DOLAPLAR ŞİFRELİ OLACAK 
  Tesis Amiri Murat Balta, birkaç gün içinde tesisteki havuzların suyla doldurulacağını ve dezenfekte edilerek kullanıma hazır hale getirileceğini söyledi. Yüzme kursları için iki antrenörün göreve başladığını belirten Balta, “Tesisimizde toplam 20 kişi çalışacak. Engelliler için de ayrı bir girişimiz bulunuyor. Dolaplarımız dijital kilitle kilitlenecek. Yani kullanıcılarımız kendi belirledikleri şifre ile dolapları kullanabilecek. Böylece anahtarla uğraşmayacaklar” dedi. 

 

Kaynak:ADEM ADLIM

Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllendirdiÖnceki Haber

Başkan Özcan, şampiyon öğrenciyi ödüllen...

Başkan Özcan, yılların sorununu kepçeyle çözdüSonraki Haber

Başkan Özcan, yılların sorununu kepçeyle...

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!