Nazillili kadınlardan mini festival

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazillili kadınlardan mini festival
Nazilli Kadınları Facebook Grubu üyesi kadınlar Belediye Meydanı’nda düzenlenen mini festivalde el emeği ürünleri Nazilli halkıyla buluşturdu. Mini festivale Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı.

Nazilli Kadınları Facebook Grubu üyeleri, Belediye Meydanı’nda gerçekleştirdikleri mini festivalde evde ürettikleri çeşitli ürünleri Nazillili vatandaşların beğenisine sundu. Festivale Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı. Tüm stantları gezerek herkesle tek tek tokalaşan, stantlardan alışveriş yapan Özcan’ı gören vatandaşlar, yanına gelerek çeşitli konulardaki taleplerini iletti. Festivalin açılışında üç kadın, efe kıyafetiyle zeybek gösterisi yaptı. Vatandaşların beğeniyle izlediği zeybek gösterisi büyük alkış aldı. Festivalde ayrıca çocuk istismarcılarına idam cezası verilmesi için imza kampanyası da düzenlendi.

MİNİ FESTİVAL DÖRT SAAT SÜRDÜ 

İki yıldır grup üyesi kadınların 15 günde bir düzenlenen emek pazarında ürünlerini satışa sunduklarını belirten Grup Başkanı Saime Doğru, “El emeği ürünleri, gözleme, erişte, kar helvası, limonata, salça, el örgüsü giysiler, süs eşyaları çeşit çeşit ürünleri halkın beğenisine sunduk. Amacımız kadınlarımızın gelirini artırmak. Akşam 19:00’dan 23:00’e kadar ürünlerimizi burada sergileyeceğiz. Başkanımıza da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. 

NAZKOOP’LA EL EMEĞİ ÜRÜNLER DEĞERİNDE SATILACAK 

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise Nazillili kadınların el emeği ürünlerinin piyasada bir değeri olduğunu belirterek, “Bu tür ürünleri değerinde pazarlayabilmek adına başladığımız NAZKOOP projesinde bürokratik işlemlerimiz sürüyor. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimiz bu kooperatife üye olacak. Ayrıca kadınlarımızın evlerinde ürettikleri yöresel ürünleri de dünya pazarıyla buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Büyükşehir'den Nazilli'de sabah sporuÖnceki Haber

Büyükşehir'den Nazilli'de sabah sporu

Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldiSonraki Haber

Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği habe...

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!