Nazillli kuaförlere renklendirme eğitimi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nazillli kuaförlere renklendirme eğitimi
Nazilli Kuaförler Odası’nın organizasyonunda saç tasarım uzmanı Yusuf Pakır, Nazillili kuaförlere renklendirme ve keratin eğitimi verdi.

Saç tasarımcısı Yusuf Pakır, Nazilli Kuaförler Odası işbirliğiyle ileri düzey renklendirme ve keratin eğitimi verildi. Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime Nazilli Kuaförler Odası Başkanı Olcay Akyıldız ve yaklaşık 30 oda üyesi kuaför katıldı. Yusuf Pakır, saç boyamada başarının anahtarlarını anlattı. İlk olarak ortam ışığının yanıltıcı olabileceğini ifade eden Pakır, bunun yanında istenilen rengi belirleme, formülasyon, beyaz oranı, oksidan seçimi, bekleme süresi ve ortam ısısı gibi faktörlerinde sonuca doğrudan etki ettiğini söyledi. 

BOYAMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI 

Saç boyalarında amonyak seviyesinin yasal düzenlemelerle yüzde 2’nin altına çekildiğini hatırlatan Pakır, boya ve oksidan karışımı yaparken hassas teraziyle çalışmalarını kuaförlere tavsiye etti. Yusuf Pakır, boyama sonrasında friksiyon yapmanın boyanın saçın içindeki kalıcılığını bir hafta daha uzattığını ve renk pigmentleri saçın içinde sabitlediğini ifade ederken, saçın beyaz kısımlarında boyayı 15 dakika daha fazla bekletilmesi gerektiğini söyledi. Pakır, hombre işlemlerinde dip kısımlar ve uç kısımlar arasına geçiş yapılmasını da özellikle tavsiye etti. 

DEVİR KALİTELİ SERVİS DEVRİ 

Son dönemlerde kuaför sayısının da çok arttığını dile getiren Yusuf Pakır; “Bütün kuaförler aynı işlemi yapabiliyor. Burada sizi farklı kılacak olan unsur servis kalitesini yükseltmek. Örneğin müşteri su istediğinde içine iki nane yaprağı atmak, kahvenin yanında çikolata sunmak gibi küçük şıklıklar… Bir başka önemli konu da şu: Kendinizi müşteriye karşı haklı çıkarmaya çalışırsanız onu kaybedersiniz. Oysa gönlünü alarak basit işlemlerle onu yeniden kazanabilirsiniz” dedi. 

“EĞİTİMLERİMİZ SÜRECEK”

Eğitim semineriyle ilgili açıklama yapan Nazilli Kuaförler Odası Başkanı Olcay Akyıldız, üyelerin çağa ayak uydurmaları ve yeni trendleri görmeleri için İstanbul’dan renklendirme uzmanı getirerek seminer verdiklerini belirtti. Akyıldız; “Daha önce de makyaj eğitimimiz olmuştu. Aktif bir oda olarak bundan sonraki süreçte de eğitimlerimiz sürecek. Bir sonraki eğitimimiz türban tasarımı konusunda olacak” diye konuştu.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

PTT'den Kuşadası Belediyesine yüzde 30 indirimÖnceki Haber

PTT'den Kuşadası Belediyesine yüzde 30 i...

Ünlü müzisyen köpeği ölünce tatilini yarıda kestiSonraki Haber

Ünlü müzisyen köpeği ölünce tatilini yar...

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!