Otogardaki güvenlik tedbiri vatandaşı mağdur etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Otogardaki güvenlik tedbiri vatandaşı mağdur etti
Nazilli Otogarı’nın çevresinin metal çitlerle çevrilmesi hem şoförleri, hem de vatandaşları mağdur etti. Caminin yanından eski sanayi yoluna kadarki alanın tamamen kapatılması nedeniyle vatandaşlar, otogara girmek için metrelerce yürümek zorunda kalıyor.

Her gün onlarca ilçe minibüsünün giriş çıkış yaptığı, binlerce vatandaşın içinden geçtiği Nazilli Otogarı’nın çevresi Emniyet Müdürlüğü’nün güvenlik tedbirleri gereği otogarın idaresinden sorumlu olan NAZBEL tarafından demir çitlerle çevrildi. İşlem tamamlandığında otogara giriş çıkışlar yalnızca minibüslerin geçtiği alan ve otogarın doğu kapısından yapılabilecek. Ayrıca giriş noktalarına X-Ray cihazı yerleştirilecek. İlçe minibüsleriyle otogara gelenler artık caminin yanından direkt olarak eski sanayi yoluna çıkamazken, metrelerce yürümek zorunda kalıyor. 

“CAMİNİN YANINDAN KAPI AÇSINLAR”

Otogarın çevresinin demir çitlerle çevrelenip giriş çıkışların kısıtlanması yalnızca vatandaşları değil, şoförleri ve otogarın çevresindeki esnafı da mağdur etti. Eski sanayi yolu üzerinde dönerci dükkanı işleten Hasan Ali Balcı, minibüsle otogara gelen kişilerin eskiden kolayca dükkanına gelebildiklerini, girişi çıkışın kapatılmasıyla kendisinin de müşteri kaybettiğini belirterek, “Güvenlik için yapılmış olabilir. Biz yapılmasın demiyoruz ama en azından caminin yanından bir kapı açılabilir. Biz zaten akşam 20.00’de dükkanı kapatıyoruz. Otogarın güvenlikçileri kapıyı sabah 08.00’de açıp akşam 20.00’de kapatabilirler. Böylece kimse mağdur olmaz” dedi. 

HERKES ŞİKAYETÇİ 

Buharkent Birlik şoförlerinden Hüseyin Yılmaz da, “Biz her gün kıraathanemizden otogarın içindeki şoförlere çay servisi yapıyoruz. Şoförler emanet eşyaları kıraathanemize bırakıyorlar. Burası kapatıldığı için metrelerce yürümek zorunda kalıyorlar. İşleri zorlaşıyor” sözleriyle durumdan yakındı. Yenipazar Birlik şoförü İsmail Değirmenci ise, “İlçe minibüsleriyle otogara gelen yaşlı insanlar var. Şehiriçine binip hastaneye veya başka bir yere gidecekler. Burayı kapatmakta otogarın minibüs durağıyla doğrudan bağını da kestiler. İnsanlar bu duruma çok kızgınlar, şikayetlerini biz duyuyoruz, görüyoruz. En azından caminin yanından bir kapı açmaları gerekiyor” diye konuştu. 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Hibrid ameliyatla sağlığına kavuştu Önceki Haber

Hibrid ameliyatla sağlığına kavuştu 

Mobilya ve beyaz eşyada fiyatlar katlandıSonraki Haber

Mobilya ve beyaz eşyada fiyatlar katland...

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!