Özcan, demokrasi şehidi Menderes’i andı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özcan, demokrasi şehidi Menderes’i andı
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, merhum Başbakan Adnan Menderes ile arkadaşlarını saygı ve rahmetle andı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 9. Başbakan Adnan Menderes, Başbakan Yardımcısı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı ölümlerinin 58. yılında andı. Milli iradeye daima sahip çıkmak gerektiğini belirten Özcan, “Demokrasimiz için birer kara leke olan 16 ve 17 Eylül 1961 tarihlerinin yıl dönümlerinde, değerli devlet adamlarımız Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı saygı ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.
AYDIN’IMIZIN DEMOKRASİ ŞEHİDİ
Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığını yapmış, İstiklal Madalyası sahibi, siyasetçi, devlet adamı ve hukukçu olan Adnan Menderes’in, aradan 58 yıl geçse de yaptığı hizmetlerle unutulmadığını hatırlatan Belediye Başkanı Özcan; “Aydın’ımızın yetiştirdiği, Kurtuluş Savaşı gazisi, demokrasi şehidi Başbakan Adnan Menderes; Cumhuriyet tarihimizde bir döneme damgasını vurmuş, yaptığı hizmetlerle milletimizin gönlünde taht kurmuş güzide devlet adamlarımızdandır. 1950 seçimlerinde yüzde 52,7 oyla iktidara gelen ve 10 yıl süreyle başbakanlık yapan Adnan Menderes'in 17 Eylül 1961'de idam edilmesi, Türkiye demokrasisi için unutulmayacak bir kara leke olarak tarih sayfalarına geçmiştir” dedi.
“HAYIRLA YAD EDİYORUZ”
Demokrasi şehitlerinin millet iradesinin, tüm iradelerin üzerinde bir güç olduğunu canları pahasına, korkusuzca haykırdıklarını ve bu iradeyle isimlerini tarihin silinmeyen sayfalarına kazıdıklarını ifade eden Özcan, “Ülkemize ve milletimize hizmetleriyle her zaman hayırla yad edilen Merhum Menderes ve arkadaşlarının demokrasi ve kalkınma mücadelesinde verdiği hizmetler bizler için yol gösterici olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda, aramızdan ayrılışının 58’inci yıl dönümünde Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandıÖnceki Haber

Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı

Telliel'in hissesi şaibeli çıktıSonraki Haber

Telliel'in hissesi şaibeli çıktı

Yorum Yazın

CHP Nazilli’de Kazım Turanlı aday oldu
Nazilli Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Tuncay Ayas, kıyak iddialarını yalanladı
Kaymakam Yalçın’dan, Sağlam’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
Nazilli’de aralıklarla 3 gün elektrik kesilecek
NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi
CHP’li Bülbül’den Cumhurbaşkanlığı’na ek bütçe sorusu
Takmaklı’lar 2 sene sonra Uğur’da
‘Hacı Süleyman Efendi Ödülü’ sahibini buldu
Su samuru kaza kurbanı

Başka haber bulunmuyor!