Pamuk tarlasında çilek üretti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pamuk tarlasında çilek üretti
Aydın’da Ziraat Mühendisi Aslı Günal, pamuk ambarı olan Söke Ovası’nda kendi yöntemleriyle çilek üretti. Yaklaşık 2,5 dekar alanda çilek üretimi gerçekleştiren Günal, önümüzdeki yıllarda sera ve açık alanda çilek üretimi gerçekleştirerek ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefliyor. 

Aydın’ın ilçesi Söke’de yaşayan Ziraat Mühendisi Aslı Günal, pamuk ambarı olan Söke Ovası’nda ürün çeşitliliğini arttırmak için çalışma başlattı. Kentin en verimli topraklarına sahip olan Söke Ovası’nda Günal, çilek üretmeye karar verdi. Geçen yıl Ekim ayında 2,5 dekar alanda çilek üretimine başlayan Günal, tarlasında ürün hasadını gerçekleştirdi.
  ÇEŞİTLİLİK ARTACAK
  Ege Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ilk kez kendi üretimini gerçekleştirdiğini kaydeden 27 yaşındaki Günal, “Çiftçi ailenin bir kızıyım. Bu anlamda ailemin çok büyük desteği oldu. Ailemden aldığım bu destekle adeta pamuk ambarı olan Söke Ovası’nda ürün çeşitliliğini arttırmak için çilek üretmeye karar verdim. Bin bir zahmetle üretimini gerçekleştirdiğim tarlamda ürün hasadını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum. Hiçbir şekilde kalıntısı olan ilaç ve gübre kullanmıyorum. Önümüzdeki yıllarda açıkta yaptığım üretimin yanında örtü altı üretim de yapacağım. Çilek çeşidini de arttırarak açıkta bir, serada iki farklı çeşit üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyorum. Ayrıca çilek dışında yeni ürünler yetiştirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştireceğim. Söke Ovası’nda çeşitliliğin arttırılması için örnek olmak istiyorum” dedi.   

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Mursi için Nazilli’de gıyabi cenaze namazıÖnceki Haber

Mursi için Nazilli’de gıyabi cenaze nama...

Kuyucak’ta önemli atamaSonraki Haber

Kuyucak’ta önemli atama

Yorum Yazın

Nazilli’de yağmur hayatı olumsuz etkiledi
Millet İttifakı Doğu Bölgesi Koordinasyon toplantısı yapıldı
Melisa öğretmen şiir kategorisinde yarışacak
Şehit polisin annesi ebediyete uğurlandı
Aydın inciri Somali’ye umut oldu
KAR-YAK Madencilik törenle açıldı
İYİ Partililerden can dostlara mama ve su
Naz-Naz transferde hız kesmiyor
Başkanlar kurulunda önemli karalar alındı
British Town Dil ve Bemar Kariyer Okulları Kamu-Sen’le eğitim protokolü imzaladı

Başka haber bulunmuyor!