ÖRKOOP

Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45’nci yıldönümünü kutladı.
AKGÜL OFSET

20 Temmuz 1974’te gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulunan Savaş, Kıbrıs Türkü’nün üda üzerindeki varlığına ve sahip olduğu bütün haklara kastedenlere yönelik verilen mücadelenin ve elde edilen büyük zaferin 45. yıldönümünü kutladıklarını dile getirdi. 

KIBRIS TÜRKLERİNİN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkının bütün haklarını korumaya ve savunmaya devam ettiğini vurgulayan Savaş, “Adadaki Türk varlığını bitirme amaçlı bütün teşebbüsleri boşa çıkaran Kıbrıs Barış Harekatı' nın 45. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında ve Doğu Akdeniz’de oldu bittilerle dayatılmaya çalışılan yeni politikalara karşı bugün de aynı irade ve kararlılıkla mücadelesini vermekte, Kıbrıs Türk halkının ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bütün haklarını sonuna kadar korumaya ve savunmaya devam etmektedir. Yavru Vatan Kıbrıs ile Anavatan Türkiye'nin kader birlikteliği ilelebet devam edecektir” dedi. Savaş, “Mesleki yaşamımın belirli bir döneminde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde görev yapmış olmamın da verdiği çok büyük onurla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurtuluş mücadelesinde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum” diyerek Kıbrıs şehitlerini andı. 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret ettiÖnceki Haber

Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti

Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyorSonraki Haber

Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele...

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!