ÖRKOOP

Şehit Sevim'in ismi ölümsüzleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şehit Sevim'in ismi ölümsüzleştirildi
Nazilli Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı'nda, Şehit Muhammet Can Sevim’in isminin parkta yaşatılması oy birliğiyle karara bağlandı.  
AKGÜL OFSET

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda 2 gündem maddesi ile bir ek gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda NAZBEL A.Ş’ye ait iş makinesinin belediyeye hibe edilmesi, gaziler ve eşleri için mezar alanı tahsisi ile Dallıca’da bulunan Gölpark’ın isminin Şehit Muhammet Can Sevim olarak değiştirilmesi konuları masaya yatırıldı. Meclis Toplantısı'nda 3 madde oy birliğiyle kabul edilerek kararlaştırıldı. 
  "BİZLERİ ÇOK MEMNUN ETTİ"
  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş ve üyeleri de meclis toplantısına katılarak alınan karardan dolayı teşekkürlerini iletti. Gaziler ve eşleri için mezar alanı tahsisinin oy birliğiyle kabul edilmesine çok memnun kaldıklarını ifade eden Karataş, “2011 yılında derneğimizi açarak faaliyetlerimize başladık. İlk olarak müracaat yaptığımızda verilen mezarlık yeri dolmaya ve yetersiz gelmeye başladı. Şimdi örnek verirsem ben 54 yıllık evliyim. Öldüğümüzde farklı yerlere gömülmek düşüncesi hiç hoş değil. Yıllarca savaşa gittiğimizde bizi bekledilerse, öldüğümde de yanımda olmasını istedik. Başkanımız Özcan’a müracatta bulunduk. Bizle çok ilgilendi. Olumlu karşıladı. Hemen Ağustos meclisine sundu ve oy birliğiyle kabul edildi. Bu bizleri çok memnun etti. Nazilli Belediyesi’nin bu örnek hareketini tüm Türkiye’deki gazi derneklerine örnek olarak göstereceğim” ifadelerini kullandı. 
  Van’ın Çaldıran ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Muhammet Can Sevim’in isminin Dallıca Mahallesinde bulunan parka verilmesi, toplantıda oy birliği ile karara bağlandı. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Kızılay’dan vatandaşlara kurban çağrısıÖnceki Haber

Kızılay’dan vatandaşlara kurban çağrısı

Siftah dernekten, bereketi Allah’tanSonraki Haber

Siftah dernekten, bereketi Allah’tan

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!