Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
HDP’li üç belediye başkanının görevlerinden alınmasına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim tepki gösterdi. Sevim, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AK Parti hükümetini samimiyetsizlikle suçladı.

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, PKK’ya destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden uzaklaştırıldı. Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van'a Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.
“HALKIN İRADESİ YOK SAYILIYOR” 
Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, seçimden önce yaşanan bazı gelişmeleri örnek gösterdi. Hükümeti samimiyetsiz ve faşizan olmakla itham eden Sevim, yaşananlara tepki gösterdi. CHP’li Serkan Sevim paylaşımında, “Seçimi kazanmak için her yol mübah diyen, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’dan ve İmralı’dan gelen mektuptan bile medet arayan AKP şimdi de halkın büyük çoğunluğunun iradesiyle seçilmiş belediye başkanlarını görevden almaya başladı. Faşizan, antidemokratik ve hukuksuz uygulamalarınız sürdükçe, halkı ve sandıktan çıkan halk iradesini yok saydıkça, sizi sandıktan çıkaran halkımız gün gelecek size gereken cevabı yine sandıkta verecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemediÖnceki Haber

Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi

Nazillili Vali Civelek'in acı günüSonraki Haber

Nazillili Vali Civelek'in acı günü

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!