ÖRKOOP

Sivaslılar Nazilli’de ilk kongresini yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sivaslılar Nazilli’de ilk kongresini yaptı
Nazilli Sivaslılar Derneği, 1. olağan kongresini Öğretmenevi’nde gerçekleştirdi. Kongrede yönetim kurulu, derneğin yapmayı planladığı faaliyetler hakkında üyelere bilgi verdi.
AKGÜL OFSET

Aydın’da yaşayan Sivaslılar, Kuşadası, Didim, Söke ve Efeler’den sonra Nazilli’de de geçtiğimiz aylarda dernekleşmişti. Nazilli Sivaslılar Derneği ilk genel kurul toplantısını Öğretmenevi’nde gerçekleştirdi. Kongrede divan heyeti Hasan Kunduz, Yekta Akın, Dursun Akar’dan oluştu. İlk olarak Rasim Yeşilyurt, Metin Kurtkaya, Dursun Akar, Derya Akın, Osman Altuntaş’tan oluşan Nazilli Sivaslılar Derneği yönetimi oy birliğiyle kabul edildi. Divan kurulu ilk olarak derneğin faaliyet raporunu okudu. Divan Başkanı Hasan Kunduz, derneğe üye kazandırmak üzere Nazilli’de yaşayan Sivaslıların adres tespitini yaptıklarını, kamu kurumlarında çalışan Sivaslıları ziyaret ettiklerini, Dalyan iş Hanı’nda dernek binası kiraladıklarını söyledi. Bütçeyi de açıklayan Hasan Kunduz, 34 üyesi bulunan derneğin bugüne kadar bin 521 lira geliri, bin 591 lira da gideri olduğunu açıkladı. 

"FEDERASYONLAŞMA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Dernekler Kanunu hakkında üyelere çeşitli bilgiler veren Hasan Kunduz, daha geniş, kapsamlı çalışabilmek için Aydın’daki Sivaslılar dernekleri olarak federasyonlaşmak istediklerini söyledi. Kunduz, “Kuşadası’nda yaşayan Sivaslılar olarak 5 bin kişiye yakınız. Diğer ilçelerimizde de hatırı sayılır bir nüfusumuz var. En yakın zamanda federasyonlaşma yolunda adımlarımızı atacağız” dedi. Nazilli Sivaslılar Derneği Başkanı Rasim Yeşilyurt, katılımcılara teşekkür ederek, “Kısıtlı zamanda güzel işler yaptık. İnşallah daha güzel etkinliklerde buluşuruz. Bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

4 EYLÜL ETKİNLİKLERİNİ ANLATTI 

Kongrede daha sonra yönetim kurulu üyelerinden Atilla Karpınar, Sivas Kongresi’nin 100. yıl dönümü olan 4 Eylül’de özel bir kutlama hazırladıklarını belirterek, “Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakacağız. Konuşmaların ardından Sivas Kongresi'ni ifade eden orman alanında fidan dikeceğiz. Akşam üzeri Kent Meydanı’nda çadırlar kurduracağız. Sivas’tan gelecek 100. yıla ait broşürleri vatandaşlara dağıtacağız. 2 bin kişilik lokma döktüreceğiz. Sivas’tan 12 kişilik folklor ekibimiz gelecek. 4 Eylül’den 7 Eylül’e konulu seminerimiz olacak. Adnan Menderes Üniversitesi'nden (ADÜ) bir hocamız konuşma yapacak. TRT sanatçımız gelecek ve çeşitli gösteriler olacak” ifadelerini kullandı. 
 

Kaynak:ADEM ADLIM

Anahtar Kelimeler:
Kuşadası'nda plajlar temizleniyorÖnceki Haber

Kuşadası'nda plajlar temizleniyor

Nazilli Belediyesi Bingül’e emanetSonraki Haber

Nazilli Belediyesi Bingül’e emanet

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!