Söke Çayı temizlenmeye başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Söke Çayı temizlenmeye başladı
İçinde biriken çöplerden dolayı kötü bir görünüme kavuşan ve etrafına pis kokular yayan Söke Çayı'nda, temizlik çalışmalarına başlandı.

Aydın'ın Söke ilçesinden geçen Söke Çayı'nın tabanında biriken çöp kötü görüntüye ve pis kokuya neden oluyordu. Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Söke Çayı'nda temizlik çalışmalarına başladı.
Çalışmaların başladığını duyuran AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Söke Çayı'nın DSİ'nin 2019 yılı yatırım programında yer aldığını hatırlatarak, "Hafta başında DSİ Bölge Müdürümüz ve ekiplerimizle alana gelerek yerinde incelemelerde bulunduk. İlk etapta 2,5 kilometrelik alanın ıslah edilmesi ile ilgili yol haritamızı da kamuoyuna paylaştık. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz aylarında Söke Çayı'nın içinde barındırdığı çöplerden dolayı bir koku oluşmakta ve vatandaşlarımız hem kokudan, hem de görüntüden haklı olarak en az bizler kadar rahatsız olmaktaydılar. Zaman kaybetmeden bu kötü görüntünün ortadan kaldırılması gerekiyordu ve o günde DSİ müdürümüzle zaman kaybedilmemesi, Söke Çayı'nın temizlik çalışmalarının kısa sürede başlaması gerektiği konusunda görüşlerimizi paylaştık. Önümüzdeki hafta içerisinde başlanılması planlanıyordu ama kaybedecek zamanımız yoktu. Bu yüzden işleri daha da hızlandırdık ve 10 Temmuz’dan itibaren DSİ’ye ait iş makineleri ile Söke Çayı’nın temizlik çalışmalarına başlamış bulunuyoruz" dedi.
Söke’nin her zaman en güzel işleri hak ettiğini belirten Yavuz, bunun için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Birliktelikten minikler karlı çıktı Önceki Haber

Birliktelikten minikler karlı çıktı 

Galericiler ikinci el araç bulamıyorSonraki Haber

Galericiler ikinci el araç bulamıyor

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!