ÖRKOOP

Söke'de trafik, yeni yolla rahatlatılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Söke'de trafik, yeni yolla rahatlatılacak
Söke Belediyesi tarafından kamulaştırması yapılan Konak Mahallesi Kocagöz sokaktaki 4 evin yıkım işlemine başlanırken, yeni açılacak yolla trafik rahatlatılacak.   
AKGÜL OFSET

Konak Mahallesi Kocagöz sokak üzerinde bulunan 4 eski evin Söke Belediyesi tarafından istimlak edilmesinin ardından yıkım çalışmalarına başlandı.  Söke Aydın caddesine paralel olarak mevcut Namık Kemal caddesi ile Konak Mahallesi ve Kocagöz sokak bağlantı yolu olacak sokak için çalışmalar sürdürülüyor.  
  "BELEDİYE OLARAK NOKTAYI KOYDUK" 
  Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, yıkım işleminin yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Başkan Tuncel, "Bizler bu yolun durumunu uzun zamandır takip ediyorduk. Aydın caddesinde en ufak bir çalışma olduğunda bu yol kilitleniyor ve trafik akışı sağlanamıyordu. Bu noktanın kesinlikle çözüme kavuşturulması gerekiyordu, biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz. Daha önceki meclisin çalışmasına biz belediye olarak noktayı koyduk" ifadelerini kullandı. 
  MÜLK SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ 
  Başkan Tuncel, genişletme çalışmasının ardından mevcut yerin çok güzel yeşil bir alan olacağını dile getirdi. Tuncel, "Aynı zamanda trafik yoğunluğuna önemli ölçüde çözüm olacaktır. Söke’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buradaki dört evin istimlak değerine yaklaşık 600 bin TL olarak değer biçerek ödemesini yaptık. Burada mekan sahipleri ile uzlaşma yolu ile anlaşarak bu noktaya gelindi. Aynı zamanda mal sahiplerine de teşekkür etmek istiyorum çünkü bizlere istimlak konusunda yardımcı oldular’’ diye konuştu. 

 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Nazilli'de motosikletler çarpıştı: 2 yaralıÖnceki Haber

Nazilli'de motosikletler çarpıştı: 2 yar...

Silah kaçakçıları kıskıvrak yakalandı Sonraki Haber

Silah kaçakçıları kıskıvrak yakalandı 

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!