ÖRKOOP

Süleyman Bülbül’den inceleme talebi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Süleyman Bülbül’den inceleme talebi
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, JES polemiklerinin ardından AK Parti Aydın milletvekillerine seslenerek, “Çiftçinin pamuk desteklemelerini ödeyecek parayı bulamıyorsunuz sonra kalkınmadan bahsediyorsunuz” dedi.
AKGÜL OFSET

Jeotermal elektrik santrallerinin olumsuz etkilerinin tespit edildiği birçok bilimsel rapor olduğunun altını çizen CHP’li Milletvekili Süleyman Bülbül, “Bize ‘yaygara yapıyor’ diyenler Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Gediz Havzası raporundan haberdar değiller sanırım. Raporda jeotermalden kaynaklı yeraltı sularındaki arsenik oranının izin verilen miktardan 300 kat daha fazla çıktığı belirlenmiş ve jeotermal faaliyetlerine yeni izin ve ruhsatların verilmemesi gerektiği açıkça dile getirilmiş. Menderes Havzası ile ilgili aynı minvalde raporlar var. Biz bu raporlardan yola çıkarak bu ihalelerin daha vahim sonuçlar doğuracağını söylüyoruz” diye konuştu.

“SONUÇLAR KAMUOYUNA AÇIKLANSIN”

Aydın’daki JES’lerin insana ve çevreye verdiği tahribatın araştırılması için Meclis’e önerge verdiklerini ancak önergenin AK Parti oylarıyla reddedildiğini hatırlatan Bülbül, “AK Parti madem bunun zararlı olmadığını, siyaseten de uygun olduğunu düşünüyor o zaman işinde uzman kişilerden bir ekip kurulsun ve Menderes Havzası’nda incelemeler yapılsın. Aydın’ın toprağı, suyu, tarımsal ürünleri analiz edilsin ve çıkan sonuçlar kamuoyuna açıklansın. O zaman kimin siyaseti doğru ortaya çıkar” ifadelerini kullandı. 

"ÖNCE DESTEK PRİMLERİNİ ÖDEYİN"

Pamuk üreticisi çiftçinin destek primlerinin halen ödenmediğini hatırlatan CHP’li Bülbül, “Bizi tarımsal kalkınmanın önünü kesmekle itham edenler daha çiftçinin destek primlerini vermekten aciz. Çiftçiyi destekleyecek parayı bulamıyorlar sonra da kalkınmadan bahsediyorlar. Kendi kendine yetebilen bir ülkeyken samanı dahi ithal eden bir konuma geldik. Şimdi aynı siyaset anlayışıyla gözlerini pamuğa, zeytine, incire diktiler. Aydın’a katma değer ve istihdam sağlayan tarım ürünlerini bitiriyorlar” dedi. 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Mondial’de sendika, yetki davasını kazandı Önceki Haber

Mondial’de sendika, yetki davasını kazan...

CHP’liler İstiklal Mahallesi’nde talepleri dinlediSonraki Haber

CHP’liler İstiklal Mahallesi’nde taleple...

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!