ÖRKOOP

Sultanhisar HEM, çalışmalarıyla göz kamaştırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sultanhisar HEM, çalışmalarıyla göz kamaştırdı
Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi (HEM) öğretmen, usta öğretici ve kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler, düzenlenen yıl sonu etkinliğiyle görücüye çıktı.
AKGÜL OFSET

Sultanhisar HEM öğretmen ve usta öğreticilerinin öncülüğünde yıl boyunca yapılan çalışmalar, sergi ile vatandaşların beğenisine sunuldu. Etkinliğe Sultanhisar Kaymakamı Rasim Belge, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Protokol konuşmalarının ardından semazen, işaret dili, halk oyunları, Türk Savaş Sanatı Bagatur gösterileri ile müzik dinletisi yapıldı.

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında açılan okuma yazma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri İlçe Kaymakamı Rasim Belge, İlçe Emniyet Amiri Talet Avşar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdinç Güner tarafından törenle verildi. Belge töreninin ardından Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi öğretmen usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan sergi, protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından gezildi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Sergi ve yapılan etkinlik hakkında bilgilendirme yapan Sultanhisar HEM Müdürü Ahmet Atay, “Sultanhisar Halk Eğitim Merkezi olarak 2018- 2019 eğitim öğretim yılında 181 kurs açılarak 5 bin 631 kursiyere eğitim verildi. Düzenlenen bu kurslardan kurslardan 18 tanesi okuma yazma kursu olmak üzere 152 tanesi genel kurs, 29 tanesi de mesleki ve teknik kurslar oldu. Geleceğimizin teminatı olan değerli gençlerimizin günümüzde en büyük problemlerinden birisi olan teknolojiyle ve diğer tün bağımlılıklarla mücadele kapsamında kurum olarak Sultanhisar ilçesinde bulunan anaokullarının tamamında, ilkokul 1. ve 2. sınıf, ortaokul 5, 6. sınıf, lise 9. ve 10. sınıflarda olmak üzere toplam bin 423 öğrenciye, 402 veliye ve vatandaşa bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmiştir. Yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce İlkokullar arası futbol ve satranç, ortaokullar arası satranç turnuvası düzenleyerek öğrencilerin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmelerine katkı sağlandı. Aynı zamanda okullar arasında iletişim ve kaynaşma artırıldı” ifadelerini kullandı.

ESERLER BEĞENİ TOPLADI

Sergide el sanatları, tel kırma, keçeden çanta yapımı, nakış, resim, kat-ı sanatı, giyim ürünleri, okul öncesi eğitim materyalleri, robotik kodlama uygulamaları gibi pek çok eser sergilendi. Sergideki eserler büyük beğeni topladı.

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
Ahmet İmaj, ebediyete uğurlandıÖnceki Haber

Ahmet İmaj, ebediyete uğurlandı

Sergi gelirlerini LÖSEV’E bağışlıyorlarSonraki Haber

Sergi gelirlerini LÖSEV’E bağışlıyorlar

Yorum Yazın

Nazillili Vali Civelek'in acı günü
Sevim’den görevden alınan başkanlara mesajlı destek
Naz-Naz Karşıyakalı Erdoğan’ı geçemedi
Özcan ailesinin acı günü
Çerçioğlu, Çakırbeyli Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu 
Naz Naz'dan taraftara 'kombine' çağrısı
Nazilli, Volkswagen fabrikasına talip 
Direksiyon başında kalp krizine yakalandı
BUEK yeni başarılar için yeni döneme hazır
Küçük kızdan büyük duyarlılık

Başka haber bulunmuyor!