Sultanhisar’da meyve sineğine geçit yok

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sultanhisar’da meyve sineğine geçit yok
Sultanhisar Ziraat Odası, Akdeniz meyve sineği mücadelesi için iki buçuk ton daha çekici tuzağı hazırladı. Oda Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, üyelerden bir tonluk daha sipariş aldıklarını söyledi. 

Sultanhisar Ziraat Odası, Akdeniz meyve sineği ile mücadelesini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde iki buçuk tonluk Akdeniz meyve sineği çekici tuzağı hazırlanmış, üyelerin yoğun talebi üzerine çekici tuzağı kısa sürede tükenmişti. Oda yetkilileri talebi karşılamak için iki buçuk ton daha tuzak hazırlayarak üyelerin kullanımına sundu. Akdeniz meyve sineği çekici tuzakları incir, narenciye ve nar gibi meyvelerde, pet şişelere konularak, ağaçlara asılmak suretiyle kullanılıyor. Sultanhisar Ziraat Odası Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, önümüzdeki günlerde bir ton daha çekici tuzağı hazırlayacaklarını duyurdu. 
“TALEPLERİ ANINDA KARŞILIYORUZ”
Ziraat Odası olarak çalışmalarıyla her zaman çiftçilerin yanında yer aldıklarını belirten Sultanhisar Ziraat Odası Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, çiftçilerin talep ve şikayetlerini anında giderdiklerini söyledi. Yılmazoğlu,”Çiftçilerimiz bizim başımızın tacıdır. Ülkemizin kalkınmasında çiftçilerimiz etkin rol oynarlar. Sultanhisar Ziraat Odası olarak arkadaşlarımızla, ekibimizle birlikte çiftçilerimizden gelen yoğun şikayetler üzerine tüm ürünlerimizde zararlara yol açan Akdeniz meyve sineği mücadelesi için çekici tuzaklarımızın yapımını tamamladık. Akdeniz meyve sineği ile mücadele çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı. 


 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Millet İttifakı halkla iç içeÖnceki Haber

Millet İttifakı halkla iç içe

ADÜSEM, yabancı dil kursu düzenlediSonraki Haber

ADÜSEM, yabancı dil kursu düzenledi

Yorum Yazın

Nazilli’de yağmur hayatı olumsuz etkiledi
Millet İttifakı Doğu Bölgesi Koordinasyon toplantısı yapıldı
Melisa öğretmen şiir kategorisinde yarışacak
Şehit polisin annesi ebediyete uğurlandı
Aydın inciri Somali’ye umut oldu
KAR-YAK Madencilik törenle açıldı
İYİ Partililerden can dostlara mama ve su
Naz-Naz transferde hız kesmiyor
Başkanlar kurulunda önemli karalar alındı
British Town Dil ve Bemar Kariyer Okulları Kamu-Sen’le eğitim protokolü imzaladı

Başka haber bulunmuyor!