Sümerbank’a Turgutlu’dan ziyaretçi geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sümerbank’a Turgutlu’dan ziyaretçi geldi
Manisa’nın Turgutlu ilçesinden 45 kişilik bir kafile, Sümerbank’ı ziyaret etmek üzere Sümer Kampüsü’ne geldi. Basma Fabrikası'ndan kalan binaları ve kalıntıları gezen ziyaretçiler, Gıdı Gıdı Treni'yle de kampüste kısa bir seyahat yaptı.  

Nazilli’nin simgelerinden olan ve uzun yıllardır atıl vaziyette bekleyen Sümerbank’ı gezmek üzerek Manisa’nın Turgutlu ilçesinden 45 kişilik bir kafile Sümer Kampüsü’ne geldi. Müze olmaması nedeniyle özel izinle gezilebilen Sümerbank’ı, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sümer Kampüsü Koordinatörü ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Ercan Sepetçioğlu kafileye gezdirdi. Ziyaretçilere fabrikanın idari binası, sinema tiyatro salonunu gezdiren Sepetçioğlu, son olarak Sümerbank’ın simgelerinden Gıdı Gıdı Treni'yle kısa bir seyahat yaptırdı. 
  “ENDÜSTRİ MÜZESİ KURULABİLİR”
  Kafilede bulunanların gördüklerinden çok etkilendiklerini belirten Sepetçioğlu, her yıl yüzlerce kişinin Sümer Kampüsü’ne gelerek fabrikadan kalan binaları gezdiğini belirterek, “55 binden fazla çeşidiyle dünyanın en zengin basma desen koleksiyonuna sahip olan kampüsümüz, Türkiye'nin en büyük endüstri müzesi olmaya aday. Müze-üniversite konsepti dahilinde, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni, meslek yüksek okullarını, uygulama atölyelerini, Sümerbank fabrika arşivini ve Türkiye Endüstri Tarihi Araştırma Merkezi’ni ve gelir de getirici daha birçok birimi içeren ve Sümerbank'ın felsefesiyle uyumlu bir kampüs olmasını istiyoruz” dedi. 

 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Ertürk’ten vatandaşı rahatlatacak jeotermal açıklamasıÖnceki Haber

Ertürk’ten vatandaşı rahatlatacak jeoter...

Başkan Sevim, İmamoğlu’na destek için İstanbul’daSonraki Haber

Başkan Sevim, İmamoğlu’na destek için İs...

Yorum Yazın

Özgen Türker özür diledi
Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı
Nazilli’de Zeynep Dizdar coşkusu
Kayran Ortaokulu öğrencileri projelerini sergiledi
Nazilli’de liseli gençlerden alkışlanacak hareket
Nazilli’de protokol kuralları anlatıldı 
Nazilli’de kiraz bereketi 
“Faturanın Nazilli basınına kesilmesi tam bir talihsizlik”
Nazilli'de işgaliye ücretinin arttırılmasına tepki
“Nazilli Belediyespor'a sahip çıkacağız”

Başka haber bulunmuyor!