Türk Ocakları’ndan ‘kurban bağışı’ çağrısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk Ocakları’ndan ‘kurban bağışı’ çağrısı
Türk Ocakları Derneği Nazilli Şube Başkanı Ahmet Çekim, Kurban Bayramı münasebetiyle gerçekleştirdikleri bağış kampanyası ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.  

Çekim, Türk Ocakları Genel Merkezi’nin yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bağış kampanyası düzenlediğine işaret etti. Türk Ocakları’na vekalet verenlerin kurbanlarının Orta Doğu, Kafkasya ve Asya’da Türklerin yaşadığı bölgelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirten Çekim, 
vatandaşları kampanyaya katılmaya davet etti. Çekim, ''Turaneli Kurban Kampanyası'' adı altında yürütülecek kampanyada Irak (Kerkük, Telafer), Suriye (Çobanbey, İdlib-Doğu Türkistanlılara), Doğu Makedonya, Kırım, Dağıstan, Kafkasya ve Afganistan'da (Şibirgan Türk Bölgesi) kurban kesimleri gerçekleştirilerek ihtiyaç sahibi soydaşlara dağıtılacağını belirtti.  
  FOTOĞRAF VE VİDEOLARI YAYINLANACAK 
  Kurban bedellerini gönderenlerin Türk Ocakları Genel Muhasibi İrfan Kaya’ya vekalet vermiş olacaklarını ifade eden Ahmet Çekim, “Kurban kesilecek tüm bölgelerde Türk Ocaklarının görevlendirdiği yetkililer kesimlere refakat edecektir. Kurban sahiplerinin isimleri internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda fotoğraf ve video olarak yayınlanacaktır. İsimlerinin ilan edilmesini istemeyenlerin bunu açıklama bölümünde belirtmeleri gerekmektedir. Bu durumda isminin açıklanmasını istemeyen kurban sahiplerimizin ad ve soyad baş harfleri belirtilecektir. Kurban kesimini takiben kurban sahiplerine SMS ile kurbanlarının kesildiği bildirilecek, WhatsApp hesabı olanlara kesilen kurbanının videosu gönderilecektir” bilgisini verdi. 
   2019 KURBAN BEDELİ 950 LİRA 
  Çekim, 2019 yılı kurban bedelinin 950 lira olduğunu ve başvuruların 10 Ağustos Cuma günü sona ereceğini dile getirdi. Çekim, kurban bedellerinin havale ve EFT yoluyla yatırabileceği gibi kredi kartı ve banka kartı ile ocağın internet sitesi üzerinden de ulaştırılabileceğini ifade etti. Öte yandan bağış yapmak isteyenlerin, Türk Ocakları Derneği Genel Merkezi’nin Ziraat Bankası Balgat Şubesi TR 0500 0100 1395 3427 7504 5028 iban numaralı hesabına bağışlarını aktarabilecekleri kaydedildi. 

 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı’na hazırlanıyorÖnceki Haber

Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı’na hazırla...

Kaymakam Kurt, şehit ailesini yalnız bırakmadıSonraki Haber

Kaymakam Kurt, şehit ailesini yalnız bır...

Yorum Yazın

Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’
Sanayi esnafını rahatlatacak yol hamlesi
Folklorcüler Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldi
Plastik kapaklar, 13 yaşındaki Aysel’e umut oldu
Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Başka haber bulunmuyor!