Turunç Sofra’nın İkinci Şubesi Yeni Sanayi'de açıldı 

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Turunç Sofra’nın İkinci Şubesi Yeni Sanayi'de açıldı 
Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan girişimci kadın Ayşen Bakan 3 yıl önce Uzun Çarşı’da açtığı lokantanın ikinci şubesini Yeni Sanayi’ye açtı. Yaptığı ev yemekleri büyük ilgi gören Bakan, işyerinde sadece kadınları çalıştırarak, kadın istihdamına da destek oluyor. 

Yeni Sanayi D-5 blokta ‘Turunç Sofrası 2’ isimli lokanta dualarla açıldı. 3 yıl önce Uzun Çarşıda açtığı ilk şubesiyle müşterilerinden yoğun ilgi gören Ayşen Bakan isimli genç girişimci işini büyüttü. Müşterilerinden gelen Yeni Sanayi’de de şube açması talebini üzerine Yeni Sanayi D-5 blokta ikinci şubesini açtı. Sabahları kahvaltı daha sonra da ev yemekleriyle müşterilerine hizmet veren Ayşen Bakan, açılış dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram edildi.
“KENDİ BAHÇEMİZDEN, ORGANİK, SAĞLIKLI YEMEKLER”
Kadın istihdamını katkıda bulunmak için işyerinde çalışanların tamamının kadın olduğunu kaydeden Ayşen Bakan, “Bundan 3 yıl önce ilk yerimizi çarşıda açmıştık. Bu ikinci şubemiz. İlk dükkanımda olduğu gibi buradaki çalışanlarımız kadın. Kadın istihdamına katkıda bulunmak çok güzel. Toplam 6 kadın çalıştırıyoruz. Bu şubemizde de ev yemeklerini devam ediyoruz. Tabildotumuzda olacak. Kahvaltı ve ev yemeklerimizle sanayideki esnaflarımıza hizmet vereceğiz. Sanayi bölgemizden çok talep gelmişti. Toplu yemeklerimizi buradan daha rahat yapabileceğiz. Anne yemeği yemek isteyen, malzemelerimizin kendi bahçemizin ürünleri, organik, sağlıklı yemekler yemek isteyenleri sanayi şubemize bekleriz” ifadelerini kullandı.  


 

Kaynak:ADEM ADLIM

NAZ-KOOP için start verildi Önceki Haber

NAZ-KOOP için start verildi 

Hibrid ameliyatla sağlığına kavuştu Sonraki Haber

Hibrid ameliyatla sağlığına kavuştu 

Yorum Yazın

NAZENDER’de Halil Şener dönemi
İYİ Parti kadınların yanında
Alp’ler sertifikalarını Başkan Özcan’ın elinden aldı
Efeler’de sivrisineklerle yoğun mücadele ediliyor
Savaş, “Kıbrıs ile kader birlikteliğimiz ilelebet sürecek”
Emekliler Anıtkabir’i ziyaret etti
Yıldıztepe’de yollar yenileniyor 
Uzman Çavuş Şaraldı toprağa verildi
Günel, yaşlı denizci ile kahvaltıda buluştu 
Sultanhisarlı çiftçilerin beklediği haber geldi

Başka haber bulunmuyor!